20 feb. 2019

Bon matí d'atletisme comarcal al Baix Llobregat

Dissabte passat l’escola del CAG va traslladar-se a l’estadi d’atletisme CEM Sagnier del Prat de Llobregat, on va tenir lloc la 2a Jornada Comarcal d’Atletisme Escolar. El programa del control impulsat pel Cebllob i organitzat pel Pratenc AA donava continuïtat a les proves que es van dur a terme durant la 1a Jornada, el passat gener a l’Estadi de la Bòbila.

Els atletes benjamins preparats per competir

A l'arribar, els tècnics es van dirigir a la secretaria tècnica per recollir el sobre amb els dorsals. La mida d’aquests es corresponia amb la quantitat de dorsals continguts. El més gran pertanyia al club local, el Pratenc AA. El del CAG era el següent, amb més de 70 dorsals. Ja en participació el club de Gavà es col·locava segon. Només calia esperar que la jornada sortís rodona.

Bona participació del CAG a la jornada comarcal

L’Angélica Arango va ser l'única representant del CAG Sub-18, assolint un temps de 8.6s en la prova dels 60m.ll., guanyant la seva sèrie disputada juntament amb una atleta del CA Sant Boi.

Un total de 10 integrants del grup Sub-16 van realitzar les proves de llançament de pes, el salt de llargada i les curses de 60 i 600 llisos.

60m.ll.: En Daniel Martínez va treure profit d'una gran sortida per guanyar la sèrie i la prova amb 7.3 segons. L’Oriol López i en Martí Mas van empatar tercers. La Inès Aguilera, en la prova femenina, va acabar segona de la classificació general.

600m.ll.: En Daniel Martínez va aconseguir guanyar la sèrie després de sostenir la segona posició durant bona part de la prova. En tercer lloc arribava en Pau Allende, seguit per en Pol Albaladejo, l’Omar Boury, en David Rubio, en Guillem García, en Martí Mas i l’Oriol López entrant un darrere l’altre. En noies, menció especial per la Lucía Geraud i la Lucía Jiménez, que van afrontar la prova resultant segona i quarta posició.

Els sub-16 van tenir una bona collita de marques

Llançament de pes: En Guilhem Goyard va ser l’únic representant del grup en la prova, no obstant va deixar al CAG ben amunt, guanyant el concurs per sobre dels 8 m. En noies no va haver-hi representació.

Salt de llargada: En Miquel Brescó i en Guilhem Goyard van aconseguir arribar a la millora. El primer va acabar 7à amb 4,77 m, mentre que el seu company va acabar 8à amb un únic salt de 4,70 m, havent-se de retirar per molèsties al maluc. En noies, la Inés Aguilera va demostrar novament la seva polivalència en qualsevol tipus de prova, guanyant la llargada amb un salt de 5,08.

Els Sub-14 van trobar un programa abundant en proves. Van destacar en la de velocitat i de martell.

Martell: Va ser una prova amb poca participació. En nois, en Martí Brullas i l’Adrián López van superar els 10m. En noies, l’Anne Gómez va ser la única representant del grup, que va finalitzar en una 2a posició prou bona superant els 25 m.

1.000 llisos: Les nostres noies van córrer totes plegades en una única sèrie exclusiva per al Gavà i que va liderar la Julieta Geraud, després d’estirar la cursa en la part final. Seguidament entraven la Paula Pinteño i la Lucía Cerdeira, just per sobre dels 4 minuts. La Daniela Sánchez i l’Emma Día van tancar el grup aguantant fort fins al final. Els nois van córrer també junts en la segona sèrie. En Jan Tusell arribaria el primer del CAG, seguit per l’Ismael Boury i en Mario Martín. Finalment arribaven l’Adrián López i l’Àlex Montero.

80m.ll.: En la prova de velocitat va destacar en Mario Martín, que va finalitzar segon més ràpid de totes les sèries disputades. En noies, l’Anne Gómez va ser la tercera de totes les sèries.

Triple salt: En els salts en Mario Martín i en Martí Brullas van encapçalar la classificació, amb certa diferència, a la resta de participants. En noies, va ser la Julieta Geraud, amb 7,28 m la que aconseguiria la millor marca del grup, en una prova marcada per els nuls i la sensació de molta duresa en la sorra.

Les sub-14 van competir juntes

El grup Sub-12 va ser el més numerós. Van destacar amb bones marques en la prova de 600 llisos i en els concursos de llargada i pes.

600m.ll.: Els germans Laurens i Julian Díez i en Manu Carpio van imposar-se en la cursa en els últims 200 metres, que fins al moment liderava un component del CA Viladecans, que va marcar un fort ritme des de la sortida. També va guanyar la Júlia Hurtado, en categoria femenina, aturant el cronòmetre en 1:59.8.

60m.ll.: En la prova de velocitat es van deixar veure marques per sota del 10 segons com les d’en Rayan Maaroufi, els germans Julian i Laurens Díez i la d’en Manu Carpio. Per part de les noies, l’Ariadna Guardia i la Lidia Mora van ser les més ràpides del grup empatant en 15a posició.

Llargada: Va ser la prova menys agraïda, marcada pels nuls i sense sorgir grans marques. No obstant, es van deixar veure marques com la de 3,31 de la Júlia Hurtado o la de 3,30 d’en Laurens Díez.

Llançament de pes: L’Agnès Benítez i en Julian Díez van obtenir les millors marques del grup, arribant fins als 5,59 i 5,68 m respectivament.

Els sub-12 a les ordres del jutges

Els Sub10 tenien les proves de llançament de pilota i els 60 llisos. La Claire Goyard i l’Almudena Cayero dinamitzaven el grup, engrescant-lo i assolint bones marques.

Llançament de pilota: En els llançaments el CAG va fer bon paper aconseguint situar-se en posicions preferents de la classificació. En nois va destacar en Pau Pagès i l’Hugo Cazenave, en 2a i 3a posició general. En noies va guanyar el concurs la Gisela Collado, que va arribar fins als 14,88 m.

60m.ll.: En la cursa curta es van deixar veure resultats interesants. En nois, en Mateo Costan va aconseguir superar la barrera dels 10m segons finalitzant segon de totes les sèries. En noies, la Gisela Collado, la Micaela Gelabert i l’Arianna Giaccardi van quedar empatades ex aequo per la segona posició de la prova.

La jornada pels sub-10 també va ser molt profitosa

Finalment, els Sub-8 van tancar la jornada acompanyats per en Pol González van llançar lluny la pilota i van córrer molt ràpid els 50 llisos.

Llançament de pilota: L’Hugo Collado i en Joel Torres van aconseguir arribar més enllà dels 14 m, que els hi va valer per situar-se en 1a i 3a posició en la taula general. Les noies van situar-se a mitja taula, gràcies als llançaments de l’Alicia Agra i la Sara Montero que es van a quedar a tocar dels 7m.

50m.ll.: En la velocitat, l’Hugo Collado va ser l’atleta més ràpid de totes les sèries. Menció especial també per l’Àlex Cuerva, tercer de totes les sèries. Les noies també van córrer ràpid per el tartà de la pista del Prat. La Sara Montero va acabar 6a, l’Alicia Agra 8a i la Gisela Geraud 10a.

Els Minis van tancar la jornada
La jornada va esdevenir positiva en quant a participació i obtenció de marques. Tot i haver menys volum de participació que en la jornada anterior, el CAG ha destacat gairebé en totes les proves, col·locant-se en posicions preferents en les classificacions, a més de batre algunes marques personals i la obtenció d’alguna mínima per participar als Campionats de Catalunya d’Aire Lliure.

El grup sub-12 abans de començar la competició

FOTOGRAFIES DE LA 2a JORNADA COMARCAL D’ATLETISME ESCOLAR AL PRAT

Àlbum 1 (diversos autors), aquí.
Àlbum 2 (Marta Garcia Garcia), aquí.


RESULTATS DE LA 2a JORNADA COMARCAL D’ATLETISME ESCOLAR AL PRAT

Resultats complets de totes les categories, aquí.

SUB18
60 m.llisos – Sub16 F
Posició
Atleta
Marca
1
Angélica Arango González
8.6


SUB16
60 m.llisos – Sub16 M
Posició
Atleta
Marca
1
Daniel Martínez Albaladejo
7.3 (0,0)
3
Oriol López Ferrer
7.6 (0,0)
3
Martí Mas Azpilicueta
7.6 (0,0)
6
Pau Allende Herraiz
7.7 (0,0)
7
Omar Boury Cebrian
7.8 (-0,8)
7
Miquel Bresco Ballester
7.8 (0,0)
10
Pol Albaladejo Navarro
7.9 (0,0)
8
Guillem Garcia Reiz
8 (0,0)
9
David Rubio Felez
8.2 (0,0)

60 m.llisos – Sub16 F
Posició
Atleta
Marca
2
Inés Aguilera Lara
8.3 (-1,2)
11
Lucía Geraud Manchon
9.3 (-0,4)
14
Lucía Jiménez Ovejero
10.5 (-0,4)

600 m.llisos – Sub16 M
Posició
Atleta
Marca
1
Daniel Martínez Albaladejo
1:30.1
3
Pau Allende Herraiz
1:39.6
4
Pol Albaladejo Navarro
1:40.5
5
Omar Boury Cebrian
1:41.4
6
David Rubio Felez
1:41.9
7
Guillem Garcia Reiz
1:42.5
9
Martí Mas Azpilicueta
1:46.5
10
Oriol López Ferrer
1:49.9

600 m.llisos – Sub16 F
Posició
Atleta
Marca
2
Lucia Geraud Manchon
2:01.7
4
Lucía Jiménez Ovejero
2:15.8

Llargada – Sub16 M
Posició
Atleta
Marca
7
Miquel Brescó Ballester
4,77
8
Guilhem Goyard
4,70

Llargada – Sub16 F
Posició
Atleta
Marca
1
Inés Aguilera Lara
5,08

Llançament de pes (4kg) – Sub16 M
Posició
Atleta
Marca
1
Guilhem Goyard
8,60


SUB14
80 m.llisos – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
2
Mario Martín Belnaldez
11.3
11
Martí Brullas Moreno
11.9
12
Ismael Boury Cebrian
12.0
19
Jan Sabaté Tusell
12.4
26
Alex Montero Cervera
13.3

80 m.llisos – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
3
Anne Gómez Valladolid
11.7
9
Julieta Geraud Manchon
12.3
13
Paula Pinteño Casanovas
21.7
17
Lucía Cerdeira Garrido
12.9
19
Emma Día Albarral
13.2
22
Daniela Sánchez Gil
13.4

1.000 m.llisos – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
7
Jan Sabaté Tusell
3:35.2
9
Ismael Boury Cebrian
3:39.6
11
Mario Martín Bernaldez
3:44.4
15
Adrián López Ferrer
3:54.4
20
Alex Montero Cervera
4:01.6

1.000 m.llisos – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
4
Julieta Geraud Manchon
3:57.9
6
Paula Pinteño Manchon
4:00.9
7
Lucía Cerdeira Garrido
4:04.9
8
Daniela Sánchez Gil
4:06.4
9
Emma Día Albarral
4:12.1


Salt de llargada – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
1
Mario Martín Bernaldez
9,04
2
Martí Brullas Moreno
8,48
6
Jan Sabaté Tusell
7,74
11
Ismael Boury Cebrian
7,17
15
Adrián López Ferrer
6,87

Salt de llargada – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
8
Julieta Geraud Manchon
7,28
12
Daniela Sánchez Gil
6,72
13
Paula Pinteño Casanovas
6,55

Llançament de martell (3kg) – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
3
Martí Brullas Moreno
15,55
4
Adrián López Ferrer
10,25

Llançament de martell (2kg) – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
2
Anne Gómez Valladolid
25,62


SUB12
60 m.llisos – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
1
Rayan Maaroufi Tijani
9.0
4
Julian Díez Kerstens
9.2
5
Manu Carpio Asensio
9.3
13
Laurens Díez Kerstens
9.7
15
Mario Pérez Muñoz
9.8
22
Bruno Cayuela García
10.2
30
Raúl Rodrñíguez López
11.2
33
Adrià Aulló García
11.7

60 m.llisos – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
15
Ariadna Guardia Baños
10.0
15
Lidia Mora Jiménez
10.0
20
Agnès Benítez García
10.1
23
Carmen Arias Lavado
10.2
25
Elisa De Riedmatten
10.3
27
Aina Jofre Costa
10.4
27
Júlia Hurtado Expósito
10.4
31
Alba Hernández González
10.5
32
Clara Gil Monleón
10.6
35
Alba Grilo González
10.7
38
Daniella Guiu Márquez
11.0

600 m.llisos – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
1
Laurens Díez Kerstens
1:56.3
2
Julian Díez Kerstens
1:59.7
3
Manu Carpio Asensio
2:01.7
7
Rayan Maaroufi Tijani
2:07.2
15
Mario Pérez Muñoz
2:17.4
17
Bruno Cayuela García
2:18.9
23
Adrià Aulló García
2:33.6
24
Raúl Rodríguez López
2:44.8

600 m.llisos – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
1
Júlia Hurtado Expósito
1:59.8
6
Aina Jofre Costa
2:12.1
8
Agnès Benítez García
2:13.4
10
Lidia Mora Jiménez
2:16.7
11
Alba Hernández González
2:17.1
12
Ariadna Guardia Baños
2:17.3
19
Alba Grilo González
2:21.6
20
Daniella Guiu Márquez
2:22.0
22
Elisa De Riedmatten
2:22.6
24
Carmen Arias Lavado
2:25.2
26
Clara Gil Monleón
2:33.0

Salt de llargada – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
8
Laurens Díez Kerstens
3,30
9
Manu Carpio Asensio
3,25
10
Julian Díez Kerstens
3,20
16
Rayan Maaroufi Tijani
3,03
17
Bruno Cayuela García
3,00
21
Mario Pérez Muñoz
2,66
24
Adrià Aulló García
2,59


Salt de llargada – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
3
Júlia Hurtado Expósito
3,31
6
Agnès Benítez García
3,24
8
Aina Jofre Costa
3,09
10
Lidia Mora Jiménez
3,05
11
Ariadna Guardia Baños
3,01
12
Elisa De Riedmatten
2,94
19
Alba Grilo González
2,87
20
Alba Hernández González
2,77
22
Carmen Arias Lavado
2,72
24
Daniella Guiu Márquez
2,71
26
Clara Gil Monleón
2,68

Llançament de pes (2kg) – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
4
Julian Díez Kerstens
5,68
5
Manu Carpio Asensio
5,59
6
Rayan Maaroufi Tijani
5,47
12
Bruno Cayuela García
4,80
17
Laurens Díez Kerstens
4,58
20
Mario Pérez Muñoz
3,86
21
Adrià Aulló García
3,61
22
Raúl Rodríguez López
3,42

Llançament de pes (2kg) – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
2
Agnès Benítez García
5,59
10
Aina Jofre Costa
4,35
11
Lidia Mora Jiménez
4,17
12
Júlia Hurtado Expósito
4,09
14
Alba Grilo González
3,93
15
Carmen Arias Lavado
3,91
17
Daniella Guiu Márquez
3,76
19
Elisa De Riedmatten
3,52
20
Clara Gil Monleón
3,42
21
Alba Hernández González
3,30
22
Ariadna Guardia Baños
3,21


SUB10
60 m.llisos – Sub10 M
Posició
Atleta
Marca
2
Mateo Costán Maudos
9.6
7
Pau Pagès Monràs
10.4
9
Hugo Cazenave Deillac
10.5
16
Vicente Ercoli Andrés
11.5
16
Nahuel Urcola Agustí
11.5

60 m.llisos – Sub10 F
Posició
Atleta
Marca
2
Gisela Collado Fernández
10.1
2
Micaela Gelabert Díez
10.1
2
Arianna Giaccardi Giovando
10.1
12
Noelia Palazón San Nicolás
10.8
13
Alba Lucía de Sola Gutiérrez
10.9
17
Daniela León Rueda
12.0

Llançament de pilota (250gr.) – Sub10 M
Posició
Atleta
Marca
2
Pau Pagès Monràs
22,12
3
Hugo Cazenave Deillac
20,02
13
Nahuel Urcola Agustí
13,23
14
Max Figueras Töpfer
11,96
17
Vicente Ercoli Andrés
11,14


Llançament de pilota (250gr.) – Sub10 F
Posició
Atleta
Marca
1
Gisela Collado Fernández
14,88
4
Micaela Gelabert Díez
10,74
8
Arianna Giaccardi Giovando
9,86
10
Alba Lucía de Sola Gutiérrez
9,76
16
Noelia Palazón San Nicolás
7,81
17
Daniela León Rueda
7,48


SUB8
50 m.llisos – Sub8 M
Posició
Atleta
Marca
1
Hugo Collado Pérez
9.1
3
Alex Cuerva Rodríguez
9.5
8
Bruno Cruzado Hernández
10.0
18
Nacho de la Cruz Hernández
10.7
19
Joel Torres Pla
10.8
28
Biel López Torres
12.8

50 m.llisos – Sub8 F
Posició
Atleta
Marca
6
Sara Montero Cervera
10.3
8
Alicia Agra Terol
10.4
10
Gisela Geraud Manchon
10.7

Llançament de pilota (250gr.) – Sub8 M
Posició
Atleta
Marca
1
Hugo Collado Pérez
14,62
3
Joel Torres Pla
14,24
7
Alex Cuerva Rodríguez
11,18
15
Nacho de la Cruz Navarro
9,14
28
Biel López Torres
5,52
30
Bruno Cruzado Hernández
4,92

Llançament de pilota (250gr.) – Sub8 F
Posició
Atleta
Marca
7
Alicia Agra Terol
6,56
10
Sara Montero Cervera
5,60
13
Gisela Geraud Manchon
4,71





No hay comentarios:

Publicar un comentario