15 abr. 2014

Comença la lliga! (1a Jornada)

Ja ha començat Campionat de Catalunya de Clubs on aquest any estem enquadrats al GRUP "B" format per AA Catalunya, ISS-L'Hospitalet, AE Molins 2000, Pratenc AA, Cornellà At i nosaltres mateixos, el C.A. Gavà.

La 1a jornada es va disputar a la pista del Pratenc AA, on els nostres nois i noies ho van donar tot, demostrant que van cap amunt i on el club va cremant etapes per aconseguir l'equip competitiu que reflecteixi tot el nostre potencial.

Va ser una gran jornada social i esportiva on els/les atletes van compartir una tarda atlètica i humana meravellosa.

Recordem que el format de classificació, mitjançant taula húngara, es donen punts a tots els clubs que hi participen, amb equip masculí i femení de forma conjunta, no només a la seu del seu grup, sinó a totes les seus dels quatre grups en conjunt. Creuant aquestes taules després les dues primeres jornades, surt la classificació dels prop de trenta clubs que hi prenem part. Amb aquesta primera clasificació es defineixen els creuaments finals per la tercera i darrera jornada.

Dir-vos que la segona jornada del grup B es realitzarà a casa nostra, a l'estadi de la Bòbila, us esperem per donar-nos suport.

Resultats dels nostres atletes a la 1a jornada

100m MASC. AL
Final A
4 Alvaro Rodriguez Vigil 12.07 598p
Final B
4 Marc Louis Vekemans Espligares 12.23 560p

400m MASC. AL
Final A
6 Lluc Esquirol Garcia 55.64 584p
Final B
5 Marc Masip Altimiras 56.37 551p

1.500m MASC. AL
8 Miquel Domenech Villoldo 4:18.44 651p
10 Sergi Querol Colomer 4:28.46 552p

3.000m Obst. MASC.
6 Cesar Rodriguez Fernandez 10:33.85 643p
8 Marc Solina Arnau 10:57.66 566p

110m.t. MASC. AL
Final A
3 Pablo Verdeguer Momot 16.99 601p

Pértiga MASC. AL
4 Guillermo Egea Mangin 3.40 543p
7 Cesar Rodriguez Dominguez 3.00 437p

Triple Salt MASC. AL
9 Sergio Perez Garrido 11.42 585p
11 Julen Garralaga Alvarez 11.13 538p

Martell MASC.
8 Nikolaos Abavis 17.00 232p
9 Emilio Gutierrez Sales 13.16 174p

Disc MASC.
8 Xavier Parra Mondejar 26.64 450p
10 Jose Luis Gil Egea 20.34 337p

4x100m MASC. AL
3r C.A.Gavà 46.15 683p
Miguel Redondo Mora
Cesar Rodriguez Dominguez
Alvaro Rodriguez Vigil
Pablo Verdeguer Momot

100m FEM. AL
Final A
5 Irene Rovira Rincon 13.53 761p
Final B
5 Alicia Carmona Nevado 14.73 589p

400m FEM. AL
Final A
1 Natalia Florentin Massana 59.46 887p
Final B
5 Maria Cinta Cabrejas Moya 1:09.74 598p

1.500m FEM. AL
6 Lorena Salas Villarreal 5:42.25 524p
7 Elena Villanueva Romero 5:49.58 485p

100m.t. FEM. AL
Final A
5 Inma Gallego Aragon 21.76 316p

Alçada FEM. AL
6 Merce Serra Checa 1.40 608p
9 Ariadna Esteve Garcia 1.30 512p

Longitud FEM. AL
6 Sonia Fernandez Fornet 4.42 699p
10 Ines-ivy Baltic Flores 4.12 590p

Pes FEM. AL
9 Arantza Ortega Serrano 4.87 263p

4x100m FEM. AL
3r C.A.Gavà 51.44 851p
Sonia Fernandez Fornet
Natalia Florentin Massana
Irene Rovira Rincon
Merce Serra Checa

Posició final:
1 AA Catalunya 25.888
2 Pratenc AA 23.517
3 Cornellà At. 22.764
4 ISS - L'Hospitalet 21.160
5 CA Gavà 16.968
6 AE Molins 2000 5.994

Resultats complerts

No hay comentarios:

Publicar un comentario