Aquest dissabte a les Pistes Municipals de Castellar del Vallés s’han disputat les finals dels Campionats de Catalunya Sub14, Sub12 i Sub10, sota una intensa calor i amb una molt bona organització. El nivell de marques ha estat molt bo, sobretot en les proves de velocitat i en els concursos, on s’han establert nous rècords de Catalunya i dels Campionats.
Alba i Maria, una de les seves entrenadores amb la medalla de bronze al 1000m |
Els nostres joves atletes s'han portat molt bé, 7 posicions de finalistes i dues medalles de bronze, Alba als 1000 metres Sub14 i Iker a l'alçada Sub10, demostren que l'escola progressa adequadament.
Iker amb la seva merescuda medalla |
Felicitats als tots els atletes i als seus entrenadors.
Resultats Final Campionat de Catalunya Sub10
1.000m MASC. AL
8 Guillem Murcia Lopez amb 3:39.59 FINALISTA
Altura MASC. AL
3 Iker Diaz Martinez amb 1.12 MEDALLA DE BRONZE
8 Guillem Murcia Lopez amb 3:39.59 FINALISTA
Altura MASC. AL
3 Iker Diaz Martinez amb 1.12 MEDALLA DE BRONZE
Pilota (200g) MASC. AL
10 Hugo Guzman Garcia amb 24.37
10 Vicente Ercoli Andres amb 14:37.22
10 Hugo Guzman Garcia amb 24.37
Resultats Final Campionat de Catalunya Sub12
2.000m Marxa MASC. en pista10 Vicente Ercoli Andres amb 14:37.22
Disc (600g) FEM.
11 Ines Castillejo Delgado amb 11.33
11 Ines Castillejo Delgado amb 11.33
2.000m Marxa FEM. en pista
11 Ines Castillejo Delgado amb 13:20.68
- Semifinal 1 Viento: -1.6
3 Eduard Pardo Llaurado amb 10.82
- Final Viento: -2.1
5 Eduard Pardo Llaurado amb 10.66 FINALISTA
11 Ines Castillejo Delgado amb 13:20.68
Resultats Final Campionat de Catalunya Sub14
80m MASC. AL- Semifinal 1 Viento: -1.6
3 Eduard Pardo Llaurado amb 10.82
- Final Viento: -2.1
5 Eduard Pardo Llaurado amb 10.66 FINALISTA
150m MASC. AL
- Semifinal 3
3 Eduard Pardo Llaurado amb 20.09
- Final
7 Eduard Pardo Llaurado amb 20.01 FINALISTA
- Semifinal 3
3 Eduard Pardo Llaurado amb 20.09
- Final
7 Eduard Pardo Llaurado amb 20.01 FINALISTA
3.000m MASC. AL
10 Pol Sierra Soler amb 11:15.29
10 Pol Sierra Soler amb 11:15.29
3.000m Marxa MASC. en pista
8 Nahuel Urcola Agusti amb 18:05.69 FINALISTA
8 Nahuel Urcola Agusti amb 18:05.69 FINALISTA
1.000m FEM. AL
3 Alba Hernandez Gonzalez amb 3:18.44 MEDALLA DE BRONZE
3 Alba Hernandez Gonzalez amb 3:18.44 MEDALLA DE BRONZE
220m tanques (0,76) FEM. AL
- Semifinal 3
5 Martina Enriquez Pons amb 37.07
- Semifinal 3
5 Martina Enriquez Pons amb 37.07
1.000m Obst. FEM
6 Micaela Gelabert Diez amb 3:31.71 FINALISTA
6 Micaela Gelabert Diez amb 3:31.71 FINALISTA
Perxa FEM. AL
4 Gisela Collado Fernandez amb 2.45 FINALISTA
4 Gisela Collado Fernandez amb 2.45 FINALISTA
Javelina (400g) FEM.
6 304 (t) Gisela Collado Fernandez amb 23.38 FINALISTA
6 304 (t) Gisela Collado Fernandez amb 23.38 FINALISTA
No hay comentarios:
Publicar un comentario