18 mar. 2019

Jornada Esportiva 'JugaVerdPlay' a l'Estadi.

El passat dissabte 16 de març va tenir lloc a diferents seus la ja tradicional Jornada Esportiva JugaVerdPlay dintre dels JJEE del Consell Esportiu del Baix Llobregat. A la nostra ciutat aquesta jornada es va disputar a l'Estadi i organitzada pel Departament d'Esports de l'Ajuntament de Gavà on els més menuts, i per un dia, van fugir de la dinàmica tradicional dels partits de la competició per convertir-lo en una experiència diferent.

Els nostres monitors a l'explicació corresponent

En aquestes jornades, esportistes, tècnics i entitats es relacionen en una activitat interdisciplinària on es proposen diferents activitats dirigides, on el dinamisme és un dels factors diferenciadors, per mostrar l'esport com molt més que una competició.

Víctor i Aina en un moment de "relax"

El nostre club va participar organitzant una de les 8 estacions preparades per a l'ocasió, on monitors i atletes del club van col·laborar a dinamitzar una festa on els més petits s'ho van passar genial.


No hay comentarios:

Publicar un comentario