21 mar. 2019

Els atletes del CAG a la 4a Jornada Comarcal d’Atletisme Escolar a Cornellà


Amb mitja temporada a la butxaca dissabte passat l’escola del CAG va anar fins a l’estadi d’atletisme de Cornellà per disputar la 4a Jornada Comarcal d’Atletisme Escolar. El control formava part de lliga comarcal d’atletisme escolar, donant continuïtat al programa de les proves disputades en les anteriors jornades.

El grup sub-12 a Cornellà

Sobre la participació dels clubs cal destacar que el CAG ha sigut el club amb més representat de la jornada (28%), seguit del Pratenc AA (21%), el Club Atletisme Sant Just (17%); l’amfitrió, el Cornellà Atlètic (16%), el Club Atletisme Sant Boi (11%), el Club Atletisme Viladecans (6%) i el Club Atletisme Abrera (1%).

El cartell de la jornada
En la categoria Sub18, en Roger Morales va participar en el llançament de javelina, guanyant el concurs amb un gran llançament de 42,33 metres.

Els Sub14 van iniciar el programa amb les curses d’obstacles, on alguns dels atletes de Laura Redondo i l’Iker Vaqué es van estrenar en la modalitat. A més, també van participar en el llançament de martell i javelina, les tanques, i en el salt de perxa i llargada.

1.000 obs: En Mario Martín va aconseguir guanyar la única sèrie que es va realitzar. Només 3 segons després entrava el seu company Ismael Boury, en la seva primera cursa de la modalitat. Les noies també van tenir una molt bona estrena, amb la Julieta Geraud, entrant just per sota dels 4 minuts i en segona posició, seguida de prop per la Iciar Tomeo, que arribaria 4a amb 4:08.8.

80m.t.: Les curses van estar dominades per el Gavà, on la participació dels altres clubs va ser molt escassa. En Martí Brullas va ser el guanyador de totes les sèries; fregant la mínima pels Campionats d’Aire Lliure, en Mario Martín; tercer, i en Quim Giralt; 5è. Les noies van fer un bon paper, malgrat haver més competència, destacant la Maria Esteve com la més ràpida de totes les sèries.

Salt de llargada: En Martí Brullas va aconseguir saltar fins als 4,45 metres, col·locant-se segon en la classificació del concurs amb marca personal. En Mario Martín i en Guillem Caro també van realitzar bons salts, acabant 4rt i 8è respectivament. L’Anna Domènech, en el concurs de les noies, va finalitzar 7a, arribant fins als 3,78 metres.

Llançament de martell: L’Adrian López va ser l‘únic representant del grup en els llançaments, aconseguint acabar 5è amb una marca de 9,02. L’Anne Gómez va guanyar el concurs de les noies, amb tot però, no aconseguiria millorar el seu millor registre. També van llençar la Maria Esteve (14,80) i la Daniela Sánchez (12,83).

Salt de perxa: En Martí Brullas i l’Anna Domènech van participar en el concurs. El primer aconseguia guanyar-lo però quedant-se lluny de les seves millors marques. Per altra banda, l’Anna no va tenir un bon dia, no aconseguint passar la primera alçada.


El grup Sub12 va ser el grup amb més representació del CAG amb 23 atletes. Van destacar en les proves de relleus, el llançament de disc i l’alçada, on es van deixa veure marques força interesants.
60m.ll.: En la prova de velocitat, en Manu Carpio (8.9) i l’Agnès Benítez (9.3) serien els atletes més ràpids del grup. En general hi va haver bones marques de tots els del grup.
4x60: Els equips de Agnès-Aina-Mila-Júlia van fer una bona posta de relleus, arribant en 4a possició. També va destacar l’equip format per Adrià-Julian-Laurens-Rayan, quedant primers de la sèrie.

Alçada: Va ser una prova amb molts contrastos, per una part, moltes marques personals, com les de 1,25 de l’Adrià Anento (1er) i en Rayan Maaroufi (2n), que van quedar primers en la prova i van obtenir la marca mínima per als Campionats d’Aire Lliure. També la d’en Manu Carpio (1,15), que va arribar a superar una alçada que se li resistia des de fa bastant temps. En les noies també es van deixar veure marques força interessants tot i que per contra, moltes noies van quedar eliminades en la primera de les alçades. L’Agnès Benítez i la Carla Pérez obtindrien la millor qualificació del grup amb 1,15 finalitzant 3es del concurs.

L'Ari amb els seus atletes sub-8

Llançament de disc: En el disc va arribar una nova mínima per al Campionat d’Aire Lliure de la mà de l’Alba Grilo (14,32), que a més, va guanyar el concurs. També hi van haver bons llançaments com els de la Carla Pérez (13,12) i la Mila Kesteloot (11,12). En Laurens Díez va guanyar el concurs amb un llançament de 14,70. Mol a prop es va quedar en Manu Carpio (12,17), en Rayan Maaroufi (11,88) i en Julian Díez (11,82).


Els Sub10 tenien les proves de llargada i les curses de relleus 4x60 i mig fons, amb 600m.
4x60: També van participar en els relleus i de molt bona manera. Els nois van finalitzar 2ns en una molt bona posta de l’Albert-Mateo-Baruc-Hugo, fregant el rècord del club. Les noies no es van quedar pas enrere, de la mà de la Gisela-Arianna-Micaela-Ariadna van finalitzar terceres.

600m.ll.: En nois, en Mateo Costan va aconseguir la primera posició en la taula, aturant el cronòmetre en 2:09.8. El següent del grup va ser l’Albert Marcos acabant 6è amb 2:09.8, seguit de l’Hugo Cazenave amb 2:11.0. En noies, la Micaela Gelabert i l’Arianna Cremades van fer una molt bona cursa assolint posicions capdavanteres en la classificació general.

Salt de llargada: En Mateo Costan va fer un gran salt superant els 3 metres, assolint la part capdavantera de la classificació del concurs. Bastant a prop es van quedar els seus companys Baruc Sánchez (2,67), en Vicente Ercoli (2,51), l’Hugo Cazenave (2,49), Max Figueres (2,45) i l’Albert Marcos (2,40). En noies, la Gisela Collado va fer un espectacular salt de 2,90, col·locant-se tercera en la classificació final. No molt enrere es van quedar l’Arianna Giacardi (2,72) i l’Ariadna Cremades (2,55).

 Finalment, els Sub8 van tancar la jornada amb un concurs de llançament de pilota i una cursa d’una volta a la pista.
Llançament de pilota: En Nacho de La Cruz va ser el que va enviar la pilota ben lluny de tots els participants, l’Alessandro Millan es va quedar a fregar els 10 metres. Les noies van situar-se a mitja taula, gràcies als llançaments de la Gisela Geraud (6,12) i l’Alicia Agra (5,53).


400m.ll.: La cursa va ser una de les proves més esperades d’aquesta categoria. L’Alessandro Millan va ser el més ràpid de les dues sèries que es van fer per la cursa dels nois. En Gorka González i en Nacho de la Cruz també van guanyar la seva sèrie. Les noies també van fer un bon paper de la mà de la Gisela Geraud, que tot i tenir un ensopegada a la sortida va acabar amb una molt bona posició, l’Alicia Agra i la Estel·la Rojano.

La jornada va esdevenir positiva en quant a participació i obtenció de marques. el CAG ha fet un bon paper en totes les proves en que hi ha participat, posicionant-se en posicions preferents en les classificacions, a més de batre algunes marques personals i la obtenció d’alguna mínima per participar als Campionats de Catalunya d’Aire Lliure.


RESULTATS DE LA 4a JORNADA COMARCAL D’ATLETISME ESCOLAR A CORNELLÀ
Resultats complets de totes les categories, aquí.


SUB18
60 m.llisos – Sub16 F
Posició
Atleta
Marca
1
Roger Morales Cubedo
42,33


SUB14
80 m.tanques – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
1
Martí Brullas Moreno
15.4
3
Mario Martín Belnaldez
16.3
5
Guillem Caro Navarro
18.0
6
Quim Giral Trejos
18.5
7
Ismael Boury Cebrian
18.7

80 m.tanques – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
1
Maria Esteve Sánchez
16.0
13
Iciar Tomeo Izquierdo
18.9

1.000 m.ostacles – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
1
Mario Martín Bernaldez
3:40.0
3
Ismael Boury Cebrian
3:43.7
4
Guillem Caro Navarro
4:08.7
9
Adrián López Ferrer
4:16.0
10
Quim Giral Trejos
4:34.7

1.000 m.obstacles – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
2
Julieta Geraud Manchon
3:51.0
4
Iciar Tomeo Izquierdo
4:08.8
5
Daniela Sánchez Gil
4:25.8

Salt de llargada – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
2
Martí Brullas Moreno
4,45
5
Mario Martín Bernaldez
3,91
8
Guillem Caro Navarro
3,59
10
Adrián López Ferrer
3,47
18
Quim Giral Trejos
3,08
20
Ismael Boury Cebrian
3,00

Salt de llargada – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
7
Anna Domènech Saumoy
3,75
13
Julieta Geraud Manchon
3,28
16
Iciar Tomeo Izquierdo
3,11
22
Daniela Sánchez Gil
2,80

Llançament de martell (3kg) – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
5
Adrián López Ferrer
9,02

Llançament de martell (2kg) – Sub14 F
Posició
Atleta
Marca
1
Anne Gómez Valladolid
25,11
(Cat-AL)
5
Maria EsteveSánchez
14,80
6
Daniela Sánchez Gil
12,83

Salt de perxa – Sub14 M
Posició
Atleta
Marca
1
Martí Brullas Moreno
2,35


SUB12
60 m.llisos – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
3
Manu Carpio Asensio
8.9
(Cat-AL)
4
Adrià Anento Sánchez
9.10
8
Laurens Díez Kerstens
10.4
10
Bruno Cayuela García
10.6
21
Julian Díez Kerstens
10.0

60 m.llisos – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
7
Agnès Benítez García
9.3
19
Mila Kesteloot Bouquet
9.7
22
Elisa De Riedmatten
9.8
22
Lidia Mora Jiménez
9.8
27
Carmen Arias Lavado
10.0
27
Aina Jofre Costa
10.0
32
Carla Pérez Sánchez
10.2
32
Ariadna Guardia Baños
10.2
32
Júlia Hurtado Expósito
10.2
37
Alba Hernández González
10.3
39
Alba Grilo González
10.5
42
Daniella Guiu Márquez
10.6
43
Clara Gil Monleón
10.7

Salt d’alçada – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
1
Adrià Anento Sánchez
1,25
(Cat-AL)
2
Rayan Maaroufi Tijani
1,25
(Cat-AL)
4
Manu Carpio Asensio
1,15
7
Sandro Gallego Naranjo
1,10
8
Julian Díez Kerstens
1,10
8
Laurens Díez Kerstens
1,10
8
Mario Pérez Muñoz
1,10
11
Bruno Cayuela García
1,00
20
Martí Marcos González
1,00

Salt d’alçada – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
3
Agnès Benítez García
1,15
3
Carla Pérez Sánchez
1,15
5
Lidia Mora Jiménez
1,10
14
Alba Grilo González
0,95
14
Clara Gil Monleón
0,95
14
Júlia Hurtado Expósito
0,95
14
Mila Kesteloot Bouquet
0,95
23
Alba Hernández González
0,95

Llançament de disc (600 gr) – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
1
Laurens Díez Kerstens
14,70
4
Manu Carpio Asensio
12,17
5
Rayan Maaroufi Tijani
11,88
6
Julian Díez Kerstens
11,82
11
Adrià Anento Sánchez
9,86
11
Bruno Cayuela García
9,86
14
Raúl Rodríguez López
9,33
17
Mario Pérez Muñoz
8,61

Llançament de disc (600 gr) – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
1
Alba Grilo González
14,32
(Cat-AL)
4
Carla Pérez Sánchez
13,12
6
Mila Kesteloot Bouquet
11,12
8
Lidia Mora Jiménez
10,53
9
Aina Jofre Costa
9,99
11
Agnès Benítez García
9,84
15
Júlia Hurtado Expósito
9,45
17
Daniella Guiu Márquez
8,96
18
Alba Hernández González
8,86

Relleus 4x60 – Sub12 M
Posició
Atleta
Marca
1
Adrià Anento Sánchez
Julian Díez Kerstens
Laurens Díez Kerstens
Rayan Maaroufi Tijani
37.2
5
Manu Carpio Asensio
Bruno Cayuela García
Martí Marcos González
Mario Pérez Muñoz
38.6

Relleus 4x60 – Sub12 F
Posició
Atleta
Marca
4
Agnès Benítez García
Júlia Hurtado Expósito
Aina Jofre Costa
Mila Kesteloot Bouquet
39.1


SUB10
600 m.llisos – Sub10 M
Posició
Atleta
Marca
1
Mateo Costán Maudos
2:02.3
6
Albert Marcos González
2:09.8
7
Hugo Cazenave Deillac
2:11.0
11
Baruc Sánchez Alamar
2:19.7
13
Max Figueres Töpfer
2:23.8
19
Héctor González Granado
2:30.3
21
Kilian Guerrero Martínez
2:31.2
22
Vicente Ercoli Andrés
2:32.8

600 m.llisos – Sub10 F
Posició
Atleta
Marca
5
Micaela Gelabert Díez
2:16.8
11
Ariadna Cremades Zaporta
2:30.6
12
Alba Lucía de Sola Gutiérrez
2:33.1
14
Noelia Palazón San Nicolás
2:34.3
16
Gisela Collado Fernández
2:34.3
18
Inés Castillejo Delgado
2:38.4
19
Arianna Giacardi Giovando
2:43.7

Salt de llargada – Sub10 M
Posició
Atleta
Marca
2
Mateo Costan Maudos
3,26
12
Baruc Sánchez Alamar
2,67
16
Vicente Ercoli Andrés
2,51
17
Hugo Cazenave Deillac
2,49
18
Max Figueres Töpfer
2,45
19
Albert Marcos González
2,40
25
Héctor González Granado
2,25
31
Kilian Guerrero Martínez
1,85

Salt de llargada – Sub10 F
Posició
Atleta
Marca
3
Gisela Collado Fernández
2,90
7
Arianna Giacardi Giovando
2,72
11
Ariadna Cremades Zaporta
2,55
13
Micaela Gelabert Díez
2,45
20
Alba Lucía De Sola Gutiérrez
2,16
24
Noelia Palazón San Nicolás
2,07
26
Daniela León Rueda
1,86
27
Inés Castillejo Delgado
1,62

Relleus 4x60 – Sub10 M
Posició
Atleta
Marca
2
Mateo Costán Maudos
Albert Marcos González
Baruc Sánchez Alamar
Hugo Cazenave Deillac
42.9
7
Max Figueres Töpfer
Vicente Ercoli Andrés
Héctor González Granado
Kilian Guerrero Martínez
49.1

Relleus 4x60 – Sub10 F
Posició
Atleta
Marca
3
Gisela Collado Fernández
Ariadna Cremades Zaporta
Micalea Gelabert Díez
Arianna Giacardi Giovando
43.2
5
Inés Castillejo Delgado
Alba Lucía De Sola Gutiérrez
Daniela León Reda
Noelia Palazón San Nicolás
46.6


SUB8
400 m.llisos – Sub8 M
Posició
Atleta
Marca
1
Alessandro Millan Vannoni
1:28.0
12
Gorka González Bach
1:50.4
13
Nacho de la Cruz Hernández
1:51.0
15
Mikel Carrillo Zas
1:53.4
17
Marco Gómez Olivares
1:53.4

400 m.llisos – Sub8 F
Posició
Atleta
Marca
5
Gisela Geraud Manchon
1:43.3
9
Alicia Agra Terol
1:45.8
17
Estel·la Rojano Vila
2:02.9

Llançament de pilota (250gr.) – Sub8 M
Posició
Atleta
Marca
1
Nacho de la Cruz Navarro
11,70
5
Alessandro Millan Vannoni
9,98
11
Gorka González Bach
6,73
12
Mikel Carrillo Zas
6,52
14
Marco Gómez Olivares
5,10

Llançament de pilota (250gr.) – Sub8 F
Posició
Atleta
Marca
9
Gisela Geraud Manchon
6,12
11
Alicia Agra Terol
5,49
17
Estel·la Rojano Vila
4,26


No hay comentarios:

Publicar un comentario