23 ene. 2018

2a Jornada Comarcal del CEBLLOB a Gavà

El passat dissabte es va celebrar a Gavà la segona jornada comarcal del Baix Llobregat, organitzada pel consell de l'esport i amb la participació de set equips: El CAG, El CA Cornellà, el CA Abrera, el Sant Just, el Pratenc, el CA Sant Boi i el Viladecans, que van portar els seus millors atletes en aquestes categories, des de Mini fins a Cadet. 

Quatre dels nostres cadets (sub-16)


La jornada va resultar rodona pels interessos del CA Gavà. A les bones marques s'ha de sumar una bona organització, amb la resposta dels voluntaris del nostre club, que van permetre que les proves anessin, grosso modo, en un temps correcte d'execució.

Per començar, hem de destacar dues victòries importants en la mitja distància: la Júlia Hurtado, que està completant una excel·lent temporada, va aconseguir el millor temps en el 1.000mll aleví amb 8:03.7. De la seva banda, el Josep Cubedo també va aconseguir arribar el primer en el 2.000mll infantil, amb 7:34.8. Una bona manera de començar el control.

El 1.000mll femení aleví (sub-12)


Destacar també la bona predisposició del Martí Brullas en diverses proves, com ara el 60mt o el Triple Salt, o el Disc, on els nostres llançadors cadets van aconseguir grans marques per seguir sumant de cara als criteriums de llançaments. 

Cal fer esment dels més petits. Fins a 18 minis (o sub-8) van participar en les proves de llargada i 50mll, amb resultats perfectes, segons les seves entrenadores. El més rapid en  aquesta categoria va ser el Baruc Sánchez, que va parar el cronòmetre en un meritori 8.9s. No obstant, cal destacar-los a tots, complint les directrius dels seus entrenadors i dels jutges com el més gran.

Els Infantils van gaudir molt de la jornada


També esment especial als Benjamins (o sub-10), que va protagonitzar un concurs d'alçada molt bo, essent la Lídia Mora l'atleta que va saltar més alt, però molt igualada amb la resta de companyes. 

En els atletes més grans, cal parlar d'un dels atletes nous aquesta temporada, el Daniel Martínez, que va aconseguir dos temps molt bons en 1000mll (2:56.6s) i en el 300mll (40.6s). El seu grup també hi va participar a grans trets i les marques, segons els seus entrenadors, van ser les adients. Aviat arriba la prèvia del campionat cadet i semblen més que preparats.

L'Almudena Cayero amb la Noelia Palazón

En definitiva, bona jornada matinal a la Bòbila, amb el bo i millor de l'escola del Baix Llobregat, amb uns clubs exemplars i educats que van complir al peu de la lletra totes les regles.

Enhorabona a tots i totes!

Fotos aquí (by Emiliano Moro)
Fotos aquí (by Jordi Lacambra)
Resultats aquí


2.000m 07-08 MASC. (SUB12)
2 Oscar Gavalda Sava 7:40.9
3 Laurens Diez Kerstens 7:41.8
7 Julian Diez Kerstens 8:05.9
9 Manu Carpio Asensio 8:25.3
10 Adrian Lopez Ferrer 8:30.8
15 Alex Montero Cervera 9:12.2
16 Nil Chekle Larruy Rufas 9:31.0
17 Nicolas Sanchez Cubo 9:31.9

Pes (2kg) 05-06 FEM. (SUB14)
2 Laia Hernandez Pla 8.15
11 Aina Couto Cabre 5.60
15 Emma Miguel Simeon 5.28
17 Alba Bonilla Martinez 4.84

2.000m 07-08 FEM. (SUB12)
1 Julia Hurtado Exposito 8:03.7
2 Iciar Tomeo Izquierdo 8:25.5
3 Julieta Geraud 8:32.9
4 Mila Kesteloot Bouquet 8:49.3
5 Aina Jofre Costa 8:50.7
8 Lucia Cerdeira Garrido 9:01.6
9 Agnes Benitez Garcia 9:02.0
11 Laia Escoz Buenaventura 9:06.1
12 Daniela Guiu Marquez 9:08.2
15 Mar Guijarro Musons 10:09.6
18 Alba Grilo Gonzalez 10:19.3
19 Jamila Fuentes Hidou 12:44.8

Llargada 07-08 MASC. (SUB12)
12 Adrian Lopez Ferrer 3.02
13 Oscar Gavalda Sava 2.99
14 Manu Carpio Asensio 2.93
16 Laurens Diez Kerstens 2.89
20 Nicolas Sanchez Cubo 2.75
28 Julian Diez Kerstens 2.48
32 Nil Chekle Larruy Rufas 2.35
34 Alex Montero Cervera 2.17

Triple Salt 05-06 MASC. (SUB14)
2 Marti Brullas Moreno 8.41
4 Joaquim Muros Artal 8.22
5 Alex Garcia Duran 8.09
6 Marti Mas Azpilicueta 7.92
7 Adam Gutierrez Casado 7.84
8 Daniel Ruiz Plans 7.63
9 Mario Martin Bernalez 7.55
14 Marc Gomez Fernandez 7.22
15 Miquel Brullas Moreno 7.02
18 Marc Pous I Cosin 6.43

2.000m 05-06 MASC. (SUB14)
1 Josep Cubedo Macian 7:34.8
7 Quim Guiral Trejos 8:17.2
10 Marc Lancharro Ordoñez 8:24.6
11 Marcos Cherta Corona 8:35.4

2.000m 05-06 FEM. (SUB14)
11 Aina Couto Cabre 8:25.5

60m 07-08 MASC. (SUB12)
FINAL A
6 Julian Diez Kerstens 10.8
Final C
3 Nicolas Sanchez Cubo 10.1
5 Laurens Diez Kerstens 10.9
Final D
1 Manu Carpio Asensio 9.3
3 Adrian Lopez Ferrer 10.1
5 Nil Chekle Larruy Rufas 11.8
6 Arnau Figueras Estevez 12.2
Final F
4 Alex Montero Cervera 11.0
Final G
2 Oscar Gavalda Sava 10.1

Llargada 07-08 FEM. (SUB12)
7 Iciar Tomeo Izquierdo 2.90
9 Julia Hurtado Exposito 2.87
10 Aina Jofre Costa 2.87
13 Agnes Benitez Garcia 2.75
18 Julieta Geraud 2.60
23 Alba Grilo Gonzalez 2.48
25 Mila Kesteloot Bouquet 2.47
27 Laia Escoz Buenaventura 2.43
31 Lucia Cerdeira Garrido 2.30
34 Mar Guijarro Musons 2.27
35 Daniela Guiu Marquez 2.21

Pes (3kg) 05-06 MASC. (SUB14)
2 Marc Gomez Fernandez 7.53
13 Miquel Brullas Moreno 5.30
18 Marc Pous I Cosin 4.43

60m 07-08 FEM. (SUB12)
Final A
3 Laia Escoz Buenaventura 10.3
5 Mar Guijarro Musons 11.0
Final B
6 Daniela Guiu Marquez 11.6
Final C
1 Iciar Tomeo Izquierdo 9.8
2 Aina Jofre Costa 10.6
3 Mila Kesteloot Bouquet 10.9
Final D
3 Julia Hurtado Exposito 11.4
5 Carla Medina Castro 12.6
6 Alba Grilo Gonzalez 12.7
Final E
2 Lucia Cerdeira Garrido 10.3
6 Jamila Fuentes Hidou 12.0
Final F
1 Julieta Geraud 9.6
2 Agnes Benitez Garcia 9.9

Triple Salt 05-06 FEM. (SUB14)
3 Laia Hernandez Pla 8.65
10 Emma Miguel Simeon 7.61
11 Silvia Barberan Borrego 7.51
16 Aina Couto Cabre 6.88

60m.t. (0,84) 05-06 MASC. (SUB14)
Final A
1 Marti Brullas Moreno 11.6
3 Marti Mas Azpilicueta 12.4
4 Mario Martin Bernalez 12.9
Final B
1 Joaquim Muros Artal 11.8
2 Josep Cubedo Macian 12.3
3 Quim Guiral Trejos 13.4
Final C
3 Alex Garcia Duran 15.4
4 Marc Pous I Cosin 16.0

60m.t. (0,762) 05-06 FEM. (SUB14)
Final A
4 Silvia Barberan Borrego 12.2
Final B
1 Laia Hernandez Pla 11.3

1.000m 03-04 MASC. (SUB16)
2 Daniel Martinez Albaladejo 2:56.6
6 Guilhem Goyard 3:05.9
10 David Rubio Felez 3:39.9
11 Biel Buron Riu 4:09.2

Disc (1kg) 03-04 MASC. (SUB16)
1 Roger Morales Cubedo 32.88
3 David Ferrer Zapater 27.34
5 Guilhem Goyard 21.42
6 Andrei Onofrei 18.33

Llargada 11-12-13 MASC. (SUB8)
1 Baruc Sánchez Alamar 2.43
2 Vicente Ercoli Andrés 2.22
3 Hugo Collado Pérez 2.22
4 Gerard Duro Romeral 2.11
5 Albert Marcos González 2.10
7 Max Figueres Töpfer 2.08
11 Ruben Espinosa Pérez 1.88
17 Martí Ruda Martínez 1.70
18 Ibrahim Puentes Hidou 1.64
21 Héctor González Granado 1.52
22 Ruben Sánchez Cubo 1.49
23 Marc Hernández Cacho 1.45
26 Nao Marolleau 1.27
28 Gianfrán Marini Nikolic 1.10
29 Leo Bleicher Vilchez 0.84

Alçada 09-10 FEM. (SUB10)
5 Lidia Mora Jimenez 0.90
7 Clara Gil Monleon 0.85
8 Alba Hernandez Gonzalez 0.85
11 Ariadna Cremades Zaporta 0.80
13 Micaela Gelabert Diez 0.80
17 Alba Lucia De Sola Gutierrez 0.75

Triple Salt 03-04 FEM. (SUB16)
2 Laia Mora Jimenez 8.67
3 Laia Campmany Gomez 8.43

1.000m 09-10 MASC. (SUB10)
4 Arnau Vendrell Verge 3:56.5
5 Alejandro Haro Fernandez 4:00.8
8 Diego Quesada Granda 4:22.3

1.000m 09-10 FEM. (SUB10)
Final A
4 Micaela Gelabert Diez 4:37.4
5 Paula Rodriguez Ros 4:41.9
7 Ariadna Cremades Zaporta 4:47.3
9 Noelia Palazon San Nicolas 5:13.1
Final B
2 Alba Hernandez Gonzalez 4:24.4
4 Lidia Mora Jimenez 4:30.6
7 Clara Gil Monleon 5:10.1

Disc (1kg) FEM (SUB20 - SUB18)
2 Elisa Verdeguer Momot 32.40
3 Ariadna Esteve Garcia 29.98
4 Esther Salvador Martinez 24.52

Disc (800g) 03-04 FEM. (SUB16)
4 Nuria Rufilanchas Tarragona 15.01

Llargada 11-12-13 FEM. (SUB8)
6 Inés Castillejo Delgado 1.58
7 Laia Fuentes Hidou 1.47
9 Sara Montero Cervera1.11

50m 11-12-13 MASC. (SUB8)
Final A
1 Baruc Sánchez Alamar 8.9
2 Marc Hernández Cacho 9.4
3 Gianfrán Marini Nikolic 10.2
5 Ibrahim Puentes Hidou 12.6
6 Leo Bleicher Vilchez 13.1
Final B
3 Ruben Sánchez Cubo 11.2
5 Vicente Ercoli Andrés 12.0
Final C
2 Albert Marcos González 9.4
4 Max Figueres Töpfer 10.5
5 Martí Ruda Martínez 11.3
6 Héctor González Granado 11.8
Final E
1 Ruben Espinosa Pérez 9.1
2 Gerard Duro Romeral 9.3
4 Hugo Collado Pérez 10.1
5 Nao Marolleau 10.8

Alçada 09-10 MASC. (SUB10)
1 Rayan Maaroufi Tijan 1.05
7 Arnau Vendrell Verge 0.90
13 Alejandro Haro Fernandez 0.85
15 Hugo Cazenave Deillac 0.80

Triple Salt 03-04 MASC. (SUB16)
3 Biel Buron Riu 7.91

50m 11-12-13 FEM. (SUB8)
Final A
4 Laia Fuentes Hidou 11.3
Final B
3 Inés Castillejo Delgado 10.8
4 Sara Montero Cervera 11.1

300m 03-04 MASC. (SUB16)
Final A
1 Daniel Martinez Albaladejo 40.6
2 Roger Morales Cubedo 42.3
4 Guilhem Goyard 43.1
5 David Ferrer Zapater 44.4
Final B
3 David Rubio Felez 51.1
4 Biel Buron Riu 54.7
5 Andrei Onofrei 1:03.2

300m 03-04 FEM. (SUB16)
Final A
2 Laia Mora Jimenez 48.8
3 Laia Campmany Gomez 50.3
5 Nuria Rufilanchas Tarragona 53.1
Final B
1 Natalia Grau Chamorro 44.7
2 Emma Barragan Cabello 45.4
4 Marta Alarcon Valdes 51.1

No hay comentarios:

Publicar un comentario