4 dic. 2017

Control de Combinades 2017 a Gavà

En un cap de setmana ple d'emocions, la Bòbila es va omplir d'atletes i de clubs catalans (i alguns de fora del nostre territori) per participar en les diferents proves en el Control de Combinades organitzat pel CAG, amb més de 200 atletes durant dos dies i més de 15 hores de competició.

Una sèrie del 60mll en categoria sub16


Durant el dissabte vam poder viure tots els concursos femenins, des dels cadets (sub16) fins al junior (sub20), amb destacada participació d'atletes del nostre club. Els diversos pentatlons es van disputar durant 10 hores, arribant fins a les 18h de la tarda, amb l'última prova del 800m. Les atletes van haver de suportar el fort fred i el vent que bufava durant gran part de la jornada.
Pel que fa als nois, durant el dia del dissabte van disputar el 70% de les proves de l'Heptatló, deixant la Perxa, les tanques i el 1000 pel diumenge. Aquest mateix dia es va disputar el Tetratló Infantil, amb les proves de llisos, tanques, pes, alçada i llargada.

La Irene Clemente en el concurs d'Alçada


Pel que fa a les victòries dels clubs catalans, destaquem el Cornellà Atlètic (amb la Diwa Vila, el Jesús Castillo, l'Iker Martín Saladich i el Pol Ferrer,), l'Atletisme Manacor (amb la Francisca Truyols), el CA Tarragona (amb el Josep Maria Mateo), el CA Universitari (amb el Carlos Teruel), el Dinamik Vilanova (amb la Lerato Pagès), el CA Nou Barris (amb l'Adrià Alsina), l'UA Lleida (amb la Irina Belmonte) i el CA Sant Just (amb la Sandra Flores). Tots ells, van ser els guanyadors dels diferents concursos en les diferents categories

l'Arnau Sala al concurs de Perxa


Pel que fa als nostres, actuació destacada de l'Arnau Sala, en categoria sub18, guanyant el concurs amb 4.168 punts i essent el primer en tres concursos (llargada, 60mll i 60mt). També destacar el segon lloc del Pablo Verdaguer, amb 3.832 punts en categoria sub23.
En categoria femenina, hem de destacar el tercer lloc de la Maria Brullas en categoria sub18, amb 2.431 punts i la Irene Clemente, segona en categoria sub16, amb 2628 punts i guanyant en tanques i alçada.

Els voluntaris a l'inici del dissabte

Menció especial pels voluntaris del club que van poder ajudar durant els dos dies, lluitant contra les adversitats climatològiques i horàries, superant els entrebancs que comporta qualsevol competició amb centenars de participants, i portant a bon port totes les tasques.

Fotos dissabte (©Emiliano Moro)
Fotos dissabte (©Sonia Fernández)
Fotos diumenge (©Emiliano Moro)
Fotos Cap de setmana (©Jordi Lacambra)

Resultats aquí

Tetratló SUB14 Femení
60m.t. SUB14 Femení (0,762 / 1a 12m)
Serie 3
2 Laia Hernandez Pla 11.60
Serie 4
3 Anna Domenech Saumoy 11.80

Alçada SUB14 Femení
9 Anna Domenech Saumoy 1.27
11 Laia Hernandez Pla 1.21

Pes (2kg) SUB14 Femení
Grup A
15 Anna Domenech Saumoy 5.61
Grup B
2 Laia Hernandez Pla 8.25

Llargada SUB14 Femení
Grup B
4 Anna Domenech Saumoy 4.03
9 Laia Hernandez Pla 3.89

PUNTUACIÓ TOTAL SUB 14 FEM.
8 Laia Hernandez 1.462
10 Anna Domenech 1.353

Tetratló SUB14 Masculí
60m SUB14 Masculí
Serie 1
2 Omar Boury Cebrian 9.02
Serie 3
4 Adam Gutierrez Casado 9.52
Serie 4
4 Marti Brullas Moreno 9.79

Llargada SUB14 Masculí
Grup A
6 Marti Brullas Moreno 3.78
7 Adam Gutierrez Casado 3.76
Grup B
5 Omar Boury Cebrian 4.10

Pes SUB14 Masculí (3kg)
Grupo A
1 Omar Boury Cebrian 8.05
Grupo B
10 Marti Brullas Moreno 5.10
14 Adam Gutierrez Casado 4.88

Alçada SUB14 Masculí
12 Adam Gutierrez Casado 1.21
12 Omar Boury Cebrian 1.21
17 Marti Brullas Moreno 1.21

PUNTUACIÓ FINAL SUB 14 MASC.
4 Omar Boury 1.085
16 Adam Gutierrez 745
17 Marti Brullas 715

Pentatló SUB16 Femení
60m.t SUB16 Femení (0,762 / 1a 13m)
Serie 1
3 Ines Aguilera Lara 11.18
Serie 2
2 Irene Clemente Martin 10.69
Serie 4
4 Laia Mora Jimenez 12.59
Serie 7
5 Nuria Rufilanchas Tarragona 13.80

Alçada SUB16 Femení
1 Irene Clemente Martin 1.51
11 Laia Mora Jimenez 1.36
16 Ines Aguilera Lara 1.30

Pes SUB16 Femení (3kg)
11 Irene Clemente Martin 7.86
22 Laia Mora Jimenez 5.94
30 Ines Aguilera Lara 5.32
36 Nuria Rufilanchas Tarragona 4.78

Llargada SUB16 Femení
2 Irene Clemente Martin 4.94
10 Ines Aguilera Lara 4.45
23 Laia Mora Jimenez 3.83
27 Nuria Rufilanchas Tarragona 3.73

600m SUB16 Femení
Serie 2
1 Laia Mora Jimenez 1:56.78
Serie 3
1 Ines Aguilera Lara 1:50.78
5 Irene Clemente Martin 2:05.34
6 Nuria Rufilanchas Tarragona 2:05.96

PUNTUACIÓ TOTAL SUB 16 FEM.
2 Irene Clemente 2.628
10 Ines Aguilera 2.217
19 Laia Mora 1.887
32 Nuria Rufilanchas 1.079

Hexatló SUB16 Masculí
60m SUB16 Masculí
Serie 2
5 Sebastian Bay Christians 9.52
Serie 3
1 Roger Morales Cubedo 8.14
5 Joan Jimenez Cristia 9.43
Serie 5
4 Guilhem Goyard 8.66

Llargada SUB16 Masculí
10 Roger Morales Cubedo 4.77
22 Guilhem Goyard 4.30
23 Joan Jimenez Cristia 4.28
34 Sebastian Bay Christians 3.39

Pes (4kg) SUB16 Masculí
3 Roger Morales Cubedo 10.25
20 Guilhem Goyard 6.82
24 Joan Jimenez Cristia 6.42
30 Sebastian Bay Christians 5.73

Alçada SUB16 Masculí
5 Joan Jimenez Cristia 1.51
17 Roger Morales Cubedo 1.39

60m.t. SUB16 Masculí (0,91 / 1a a 13m)
Serie 1
5 Guilhem Goyard 11.58
Serie 5
4 Sebastian Bay Christians 12.41
Serie 6
2 Roger Morales Cubedo 10.54
5 Joan Jimenez Cristia 12.17

1.000m SUB16 Masculí
Serie 1
13 Joan Jimenez Cristia 3:36.26
15 Sebastian Bay Christians 3:39.51
Serie 2
3 Guilhem Goyard 3:11.40
5 Roger Morales Cubedo 3:20.26

PUNTUACIÓ TOTAL SUB 16 MASC.
7 Roger Morales 2.593
25 Guilhem Goyard 1.774
26 Joan Jimenez 1.696
31 Sebastian Bay 1.055

Pentatló SUB18 Femení
60m.t SUB18 Femení (0,762 / 1a 13m)
Serie 1
2 Claire Goyard Birgand 11.21
Serie 2
2 Maria Brullas Moreno 9.88

Alçada SUB18 Femení
2 Maria Brullas Moreno 1.42
8 Claire Goyard Birgand 1.36

Pes SUB18 Femení (3kg)
3 Claire Goyard Birgand 7.98
8 Maria Brullas Moreno 6.25

Llargada SUB18 Femení
4 Maria Brullas Moreno 4.62
6 Claire Goyard Birgand 4.36

800m SUB18 Femení
Serie 1
1 Maria Brullas Moreno 2:54.71
6 Claire Goyard Birgand 3:24.20

PUNTUACIÓ TOTAL SUB 18 FEM.
3 Maria Brullas 2.431
6 Claire Goyard 1.937

Heptatló SUB18 Masculí
60m SUB18 Masculí
Serie 2
1 Arnau Sala Salillas 7.49

Llargada SUB18 Masculí
1 Arnau Sala Salillas 6.30

Pes SUB18 Masculí (5kg)
6 Arnau Sala Salillas 8.90

Alçada SUB18 Masculí
4 Arnau Sala Salillas 1.57

60m.t. SUB18 Masculí (0,91 / 1a 13,72m)
Serie 4
1 Arnau Sala Salillas 8.74

Perxa SUB18 Masculí
4 Arnau Sala Salillas 3.30

1.000m SUB18 Masculí
2 Arnau Sala Salillas 2:56.00

PUNTUACIÓ TOTAL SUB 18 MASC.
1 Arnau Sala 4.168

Heptatló SUB23-SÈNIOR Masculí
60m SUB23-SÈNIOR Masculí
Serie 1
2 Miguel Redondo Mora 7.93
Serie 2
3 Pablo Verdeguer Momot 8.16

Llargada SUB23-SÈNIOR Masculí
4 Pablo Verdeguer Momot 6.03
8 Miguel Redondo Mora 5.85

Pes (7,260kg) SUB23-SÈNIOR Masculí
3 Pablo Verdeguer Momot 9.68

Alçada SUB23-SÈNIOR Masculí 
2 Pablo Verdeguer Momot 1.81

60m.t SUB23-SÈNIOR Masculí (1,067 / 1a 13,72m)
Serie 1
2 Pablo Verdeguer Momot 9.37

Perxa SUB23-SÈNIOR Masculí 
2 Pablo Verdeguer Momot 3.20

1.000m SUB23-SÈNIOR Masculí
Serie 1
3 Pablo Verdeguer Momot 3:12.09

PUNTUACIÓ TOTAL SUB23-SÈNIOR MASC.
2 Pablo Verdeguer 3.832

Heptatló SUB20 Masculí
60m SUB20 Masculí
Serie 1
3 Manel Campillos Calahorro 7.73

Llargada SUB20 Masculí
6 Manel Campillos Calahorro 5.28

Pes (6kg) SUB20 Masculí
6 Manel Campillos Calahorro 6.92

Alçada SUB20 Masculí
5 Manel Campillos Calahorro 1.63

No hay comentarios:

Publicar un comentario