27 nov. 2017

Els resultats de la Jean Bouin

El passat diumenge es va celebrar la 94ena edició de la Jean Bouin Mundo Deportivo. La prova, celebrada a Barcelona i formada per 15 carreres de diferents categories, ha tingut la presència de tres dels grups del CAG: Els alevins, entrenats per la Sònia Fernández i el Carlos Pérez, el grup de Fons i el grup d'Opens, que han pogut participar gràcies a l'esforç i el sacrifici que dia rere dia demostren els més veterans del club.

 El grup d'Opens al final de la cursa
 El grup d'Opens al final de la cursa

                                   


Fins a 10.000 corredors han participat en les quatre carreres Open, masculina i femenina, i set dels nostres atletes han participat, obtenint bons temps i bones sensacions de cara al futur.
No obstant, cal destacar la bona feina del grup aleví (categoria sub-12) on vam tenir una guanyadora: la Júlia Hurtado va pujar al més alt del podi en la seva cursa amb un temps de 04:09, destacant al costat dels seus companys i companyes que també van fer un treball excel·lent, aconseguint el primer lloc en la classificació d'equips, sent el CAG el club amb millor puntuació final.

 La Júlia Hurtado va guanyar la prova aleví

                               


Com sempre, el grup Aleví va ajudar-se per obtenir bons resultats, a més d'una gran experiència que els servirà per créixer com a persones i com a futurs atletes.


Els entrenadors i tres de les atletes alevines

Enhorabona a tots els que hi van participar, en una cursa molt coneguda i que cada any aplega a més atletes disposats a gaudir dels carrers de Barcelona!

Resultats OPEN aquí

Resultats ALEVÍ aquí


CATEGORIA SUB10 MASCULÍ

49. Álvaro Anento Sánchez  0:05:08

CATEGORIA SUB12 FEMENÍ

  1. Júlia Hurtado Expósito   0:04:09
  9. Iciar Tomeo                    0:04:35
10. Carla Hurtado Expósito  0:04:36
13. Agnés Benítez Garcia     0:04:40
14. Julieta Geraud                0:04:40
19. Aina Jofre Costa             0:04:46
33. Carla Pérez                     0:04:57
34. Mila Kesteloot Bouquet  0:04:59
36. Lucía Cerdeira Garrido   0:50:00
39. Carla Medina Castro       0:05:02
40. Emma Dia Albarral         0:05:02
57. Daniel Guiu Márquez      0:05:16
69. Jasmine Najat Maimouni 0:05:28
71. Alba Grilo González        0:05:29

CATEGORIA SUB12 MASCULÍ

  12. Adrià Anento Sánchez  0:04:10
  24. Óscar Gavaldà Sava     0:04:18
  26. Laurens Díez Kerstens  0:04:19
  37. Julian Díez Kerstens     0:04:30
  44. Manu Carpio Asensio   0:04:35
  55. Adrià López Ferrer        0:04:40
117. Álex Montero Cervera   0:05:16
118. Nil Larruy Rufas            0:15:16
146. Hugo Muñoz Burgo       0:05:45

CATEGORIA 10K SENIOR I VETERÀ MASCULÍ

    93. Carlos Pérez Guerrero 0:35:55
  663. Antonio Martínez Vidigal 0:42:24
1432. Miguel Masip Masip   0:46:16
1876. Francesc Cruz Lucas   0:51:10
3683. Antonio Villa Cabezas 0:56:01

CATEGORIA 10K SENIOR I VETERÀ FEMENÍ

138. Núria Magdalena Rodríguez 0:48:09
182. Yolanda Zurriaga García      0:48:50
717. Claire Altimiras Martínez    0:55:44
759. Valerie Momot                     0:56:09














No hay comentarios:

Publicar un comentario