23 oct. 2018

Èxit de participació del CAG al Trail Les Tres Fonts


Les seccions de Muntanya i OPEN del club, van participar el passat diumenge al IV Trail Tres Fonts a Masquefa. És la segona vegada que el club s'agrupa de forma conjunta en aquesta cursa de muntanya de 12 km organitzada pel club germanor Masquefa Trail.

El grup dek CAG present a Masquefa
En aquesta edició el circuit canviava part del seu anterior recorregut. Es va incloure un tram d’asfalt d’1km i es va canviar el sentit de la cursa. Com a resultat, un circuit una mica més curt però també més tècnic. A més, s’havia d’afegir la dificultat màxima sobre un terreny enfangat degut a les pluges dels dies anteriors.

El plànol de la prova


Aquest any, la Farmàcia Masquefa donava 5€ solidaris per cada corredor que arribava a meta per sota de l'hora. En aquest sentit, 41 corredors van poder contribuir a la causa, dels quals el CAG va registrar un atleta per sota dels 60’. Destaquem també el cadet David Rubio del grup entrenat per l'Ivo Sánchez i la Paula Garcia, que va ser tercer en la seva categoria.
Novament, tal i com ja va passar l’any anterior, el CAG va ser el club participant més numerós i va obtenir el reconeixement de ser el club amb més atletes en creuar la línia d’arribada.

Tot el grup després de finalitzar la prova
És una prova que agrada a tots el públics, tant als que solen tirar cap a la muntanya com als que prefereixen més l’asfalt. Per una banda, no és una cursa molt tècnica, tot i que algunes baixades tenen certa dificultat. D'altre banda, també permet córrer amb lleugeresa, n'hi ha molts trams pels camps que permet assolir una velocitat adient. Sempre però, amb la vista posada a Montserrat.

Però si una cosa té d’especial aquesta cursa és l’ambient que s’hi genera. Tot el poble s’involucra en la cursa. Sense oblidar que l’avituallament de l’arribada és un dels premis generalment millor valorats. No hi faltava de res.

El paisatge durant la cursa
Enhorabona a tots i a totes pels resultats!

RESULTATS DEL CAG AL TRAIL LES TRES FONTS


IV Trail les Tres Fonts – Classificació General – 12.800 mts.
Posició general
Posició categoria
Atleta
Temps
24
GEN-M 24
Carlos Pérez Guerrero
00:56:06
75
VET-M 29
Pierre Goyard
01:03:58
108
JUN-M 3
David Rubio Félez
01:07:31
115
MAS-M 17
Domingo De San Eusebio Hernández
01:08:29
148
MAS-M 27
Jesús Serra Giró
01:13:24
169
MAS-M 33
Gerard García Iglesias
01:15:14
181
MAS-M 36
Francisco Ortega Moreno
01:16:12
231
GEN-F 231
Arantza Ortega Serrano
01:22:17
268
MAS-M 49
Alberto Benavides
01:27:29
299
MAS-M 57
Jorge García Lozano
01:32:18
300
MAS-M 58
Frances Cruz Lucas
01:32:19
307
VET-M 116
Jordi Sánchez Garcia
01:33:25
334
VET-F 33
Isabel García Patiño
01:38:49
339
MAS-F 7
Valerie Momot
01:39:40
340
MAS-F 8
Catalina Serrano Granados
01:40:17
354
MAS-M 70
Juan Pedro Pérez Calzada
01:42:51
360
MAS-F 11
Estefania Félez López
01:44:48
362
MAS-F 13
Claire Altimiras Martínez
01:46:23
363
MAS-M 72
Miguel Ramón Masip Masip
01:46:55
364
MAS-F 14
Mercedes Cruz Martínez
01:47:28
369
MAS-F 16
Maria Checa Sierra
01:54:04
375
VET-F 42
Almudena Romero Lora
(Núria Magdalena Rodríguez)
01:54:28

No hay comentarios:

Publicar un comentario