7 may. 2018

Segueix la recol·lecció de bones marques a Serrahima

En un nou matí passat per aigua i amb majoria d'altetes cadets, el CAG va sumar més competicions i més experiència en un nou control sub-16-18-20 celebrat a Serrahima, on la velocitat i la mitja distància van tenir un paper cabdal en el desenvolupament de la jornada. 

L'Abril Barrera en una foto d'arxiu

Va ser dies de molts debuts. Per exemple, era el primer dia que l'atleta del grup de cadets, la Inés Aguilera, corria un 100mll amb cronometratge elèctric, amb una excel·lent marca de 13.27s, amb molt marge de millora. També seria la primera presa de contacte del Víctor Martínez, amb 12.39s. La Natàlia Grau faria la seva millor marca personal amb 13.50s i també el Roger Morales i el Guilhem Goyard, que havien de córrer entremig del concurs de pes.

En les tanques, el protagonisme va ser pel grup de velocitat. L'Anna Jiménez feia la seva marca personal al 100t amb 18.69s, mentre que l'Ángela Pérez acabava amb una marca de 18.17s. L'altre gran notícia va ser la bona marca de la Irene Clemente en el 300t, essent setena de 35 atletes amb un temps de 49.09s. 

A la llargada femenina, paper destacat per la mateixa Irene, amb 5.12m o la Inés amb 4.63. També l'Abril Barrera va executar un bona salt, amb una marca de 4.29m. En el disc, la Laia Mora i la Núria Rufilanchas van llençar 19.64m i 12.98m respectivament. 

En el pes masculí, com sempre, paper destacat pels dos llançadors més en forma: el Roger Morales, amb una marca de 11.81m i el David Ferrer amb 10.67m, quedant entre els cinc primers i els col·loca en una zona molt alta en el rànquing cadet. 

Els controls de Serrahima sempre són una bona ocasió per buscar bones marques i poder seguir amb la preparació de cara als campionats catalans.

Enhorabona per les marques a tots i a totes!



Els resultats del control de Serrahima, aquí



RESULTATS DEL CAG AL CONTROL DE SERRAHIMA

100mll MASC ALL

Sèrie D
6. David Ferrer Zapater amb 14.02s

Sèrie E
4. Guilhem Goyard amb 13.00s

Sèrie H
2. Víctor Martínez Hidalgo amb 12.38s
3. Roger Morales Cubedo amb 12.69s

100mll FEM ALL

Sèrie B
1. Natàlia Grau Chamorro amb 13.50s

Sèrie H
5. Laia Mora Jiménez amb 14.69s

Sèrie M
2. Inés Aguilera Lara amb 13.27s

1000mll MASC ALL

Sèrie B
13. David Rubio Félez amb 3:23.98s

100mt FEM ALL

Sèrie C
4. Anna Jiménez Garcia amb 18.69s

Final
4. Ángela Pérez Lafuente amb 18.17s

300mt FEM ALL

SèrieE
1. Irene Clemente Marín amb 49.09s

Llargada FEM ALL

Final A
7. Inés Aguilera Lara amb 4.63m
24. Núria Rufilanchas Tarragona amb 3.72m

Final B
1. Irene Clemente Marín amb 5.12m
14. Abril Barrera Gomila amb 4.29m
20. Laia Mora Jiménez amb 3.89m

Alçada MASC ALL

Final
3. Joan Jiménez Cristià amb 1.60m

Disc FEM ALL

Final
10. Laia Mora Jiménez amb 19.64m
23. Núria Rufilanchas Tarragona amb 12.98m

Pes MASC ALL

Final
2. Roger Morales Cubedo amb 11.81m
4. David Ferrer Zapater amb 10.67m
12. Guilhem Goyard amb 8.44m
19. Víctor Martínez Hidalgo amb 7.08m









No hay comentarios:

Publicar un comentario