22 may. 2018

El CAG classifica a quasi 30 atletes pels campionats sub-10-12-14

Bones notícies les que ens van arribar d'Ascó. A terres tarragonines s'hi van desplaçar els grups sub-10-12-14 per disputar la prèvia dels campionats de Catalunya en edat escolar i veritablement la collita va ser prou bona, elevant a trenta les proves on competiran els nostres atletes.

El Josep Cubedo és un dels classificats

Els primers en prendre part d'aquesta prèvia van ser els benjamins. El grup sub-10 entrenat pel Víctor Peso, l'Almudena Cayero i l'Elisa Verdeguer van aconseguir bons resultats i van classificar a quatre atletes per la disputa de cinc proves el cap de setmana del 9 i el 10 a Castellar del Vallés. 

En concret, van ser l'Alan Markovich en els 80mll, el Rayan Marooufi, també en 80mll i alçada, la Lidia Mora en llargada i el Nahuel Urcola en 1000mm. L'Alan es va classificar amb una marca de 9.42s mentre que el Rayan ho va fer amb 9.59s. A més el mateix atleta guanyaria el concurs d'alçada amb un salt de 1.17m. Menció especial per a la resta del grup, que va lluitar fins al final per aconseguir la classificació i alguns van tenir-la a tocar. La Gisella Collado o l'Alba Hernández, per exemple, es van quedar fora per una posició. 

Els alevins mirant la seva marca

D'altre banda, durant tot el dia es va disputar la prèvia sub-12. Un dels nostres grups més grans, l'entrenat per la Sònia Fernández i el Carlos Pérez, va arribar amb totes les opcions i realment no van desentonar. Set van ser els atletes que es van classificar pel campionat: l'Adrià Anento en alçada, l'Ismael Boury a Pilota, l'Óscar Gavaldà i la Iciar Tomeo en els 2000mll, l'Agnès Benítez als 2000mm, la Julieta Geraud als 600mll i la Júlia Muñoz al Disc. Les marques van ser molt satisfactòries i els entrenadors van acabar molt contents de l'esperit de lluita dels nois i noies. Algunes, com la Julieta Geraud es van classificar quedant primeres a la seves sèries, ella al 600mll  amb un temps de 1:56.08s. D'altre banda, el Laurens i el Julián Díez es van quedar fora per molt poc al 2000mll, igual que l'Arnau Figueras, a sola una posició de la final al disc. 

Preparades per competir!

Menció especial per les quatre noies del grup de Marxa de la Maria Vasco que també es van classificar de manera solvent per la final: la Lucía Morales, La Carla García, la Lucía Martos i la Carla Pérez

Per acabar, també van disputar la prèvia els nens i nenes del grup infantil. Entrenats per l'Irving Motto i el Pablo Verdeguer, els sub-14 van aconseguir classificar-se per la disputa de 8 proves amb els següents atletes: L'Omar Boury i el Martí Mas als 150mll, el Josep Cubedo en els 3000mll, la Laia Hernández i de nou l'Omar als 200mt, l'Anna Doménech i el Martí Brullas a la Perxa, Marc Gómez en el martell. 

El llançament de pes sub-14

També cal destacar la classificació de les marxadores, com l'Érika Duro (15:41.49s), la Berta Vila, la Nerea Torres, la Carla Rosell i l'Érika Piazuelo en Marxa. 

En definitiva, un bon cap de setmana on cal destacar la bona feina de tots, tant dels entrenadors, com dels atletes i els pares, que van acompanyar els seus fills en aquest llarg camí fins a arribar a Ascó.



L'enhorabona a tots i a totes!


Els resultats de la prèvia del campionat sub-10, aquí

Els resultats de la prèvia del campionat sub-12, aquí

Els resultats de la prèvia del campionat sub-14, aquí



RESULTATS DEL CAG A LA PRÈVIA DELS CAMPIONATS SUB-10-12-14


PRÈVIA CAMPIONAT SUB-10

60MLL MASC

Sèrie 1
3. Alan Markovich Peris amb 9.42s Q

Sèrie 5
1. Rayan Marooufi amb 9.59s Q

1000MLL MASC

Sèrie 3
5. Pol Sierra Soler amb 3:53.97s

1000MLL FEM

Sèrie 3
6. Ariadna Cremades Zaporta amb 4:19.40s
7. Micaela Gelabert Díaz amb 4:20.19s

Alçada FEM

SemiFinal
14. Lidia Mora Jiménez amb 0.92m

Llargada FEM

SemiFinal
6. Lidia Mora Jiménez amb 3.14m Q
25. Ariadna Cremades Zaporta amb 2.47m

Alçada MASC

SemiFinal
1. Rayan Marooufi amb 1.17m Q

Pilota MASC

SemiFinal
13. Omar Cordero Moreno amb 20.45m

Pilota FEM

SemiFinal
13. Gisela Collado Fernández amb 13.99m

1000mm FEM

Sèrie 1
7. Alba Hernández González amb 6:44.49s

1000mm MASC

Sèrie 2
5. Nahuel Urcola Agustí amb 6:35.95s Q


PRÈVIA CAMPIONAT SUB-12

600MLL  FEM

Sèrie 2
1. Julieta Geraud amb 1:56.08s Q

Sèrie 3
9. Lucía Cerdeira Garrido amb 2:11.27s

2000mll MASC

Sèrie 2
4. Óscar Gavaldà Sava amb 7:24.69s Q
6. Laurens Díez Kerstens amb 7:27.65s
8. Julián Díez Kerstens amb 7:31.79s

2000mll FEM

Sèrie 1
11. Iciar Tomeo Izquierdo amb 7:47.65s Q

Sèrie 2
5. Carla Hurtado Expósito amb 8:01.70s
12. Aina Jofre Costa amb 8:31.44s

PES FEM

Semifinal
16. Julia Muñoz Mestres amb 5.57m

ALÇADA MASC

Semifinal
9. Adrià Anento Sánchez amb 1.14m Q

PERXA MASC

17. Laurens Díez Kerstens amb 1.60m

DISC FEM

Semifinal
7. Julia Muñoz Mestres amb 14.37m Q
18. Carla Medina Castro amb 9.49m

PES MASC

Semifinal
15. Nil Larruy Rufas amb 5.97m

PILOTA FEM

Semifinal
15. Agnès Benítez Garcia amb 18.31m

DISC MASC

Semifinal
13. Arnau Figueras Estévez amb 15.19m

2000m MARXA FEM

Semifinal
2. Lucía Morales González amb 11:46.43s Q
4. Carla Pérez Sánchez amb 12:16.02s Q
5. Agnès Benítez Garcia amb 12:23.05s Q
9. Carla García Romeral amb 12:50.93s Q
10. Lucía Martos Casares amb 13:01.58s Q

Pilota MASC

Semifinal
11. Ismael Boury Cebrián amb 26.99m Q


PRÈVIA CAMPIONAT SUB-14

80MLL MASC

Sèrie 6
2. Daniel Ruiz Plans amb 11.72s

80MLL FEM

Sèrie 2
5. Anna Doménech Saumoy amb 11.69s

150MLL MASC

Sèrie 4
3. Omar Boury Cebrián amb 21.17s Q

Sèrie 5
1. Martí Mas Azpillicueta amb 21.37s Q

3000MLL MASC

Semifinal
15. Josep Cubedo Macián amb 11:11.27s Q

PERXA FEM

Semifinal
5. Anna Doménech Saumoy amb 2.20m Q

220MT FEM

Sèrie 2
2. Laia Hernández Pla amb 36.56s Q

PERXA MASC

Semifinal
11. Martí Brullas Moreno amb 2.30m Q

220MT MASC

Sèrie 2
1. Omar Boury Cebrián amb 34.36s Q

DISC MASC

Semifinal
18. Marc Gómez Fernández amb 17.30m

3000m FEM

Semifinal
2. Erika Duro Romeral amb 15:41.49s Q
6. Berta Vila Rovira amb 16:50.97s Q
10. Nerea Torres Cáliz amb 17:52.37s Q
13. Carla Rosell Cava amb 18:11.28s Q
14. Erika Piazuelo Bonastre amb 18:24.19s Q

MARTELL MASC

Semifinal
6. Marc Gómez Fernández amb 20.69m Q

JAVELINA MASC

Semifinal
21. Miquel Brullas Moreno amb 19.14m
























No hay comentarios:

Publicar un comentario