12 feb. 2018

El CAG al 27è Ciutat de Badalona de Marxa

Aquest passat diumenge es va disputar el 27è Premi de Marxa 'Ciutat de Badalona', la cinquena prova important des de l'inici de l'any, després de Viladecans, Barberà, Barcelona i El Vendrell. Com sempre, les noies del CAG hi van assistir per intentar assolir bones marques i guanyar més medalles.

Les noies del CAG en un moment de la cursa


En categoria sub-12 femení, la Carla Pérez va aconseguir el segon lloc en una bona cursa, amb un temps de 12"22s. Va tornar a pujar al podi després de dos podis anteriors aquest any. La Carla Garcia quedaria quarta, a tocar dels primers llocs. La Lucía Martos, l'Alba Sánchez i la Laia Calderón van quedar entre les deu primeres i van aconseguir bones marques (algunes d'elles, com l'Alba, millorar). 
La gran absent va ser la Lucia Morales, que portava pujant al podi en totes les competicions aquest any i que no va poder assistir. 

En categoria Infantil, el CAG va copar les primeres posicions (excepte el primer lloc, que va ser per a la Jana Lloret del GEiEG). L'Erika Duro i la Berta Vilà van ser les encarregades de pujar al podi en representació del club, després d'obtenir grans marques (16"43s i 16"55s) respectivament. La Carla Rosell i la Nerea Torres les van seguir a la classificació. 

No queda gaire pel Gran Premi de Marxa Ciutat de Gavà. Allà hi seran totes per representar el nostre club. El nivell està millorant per moments i només podem esperar que segueixi així.

L'Erika Duro i la Berta Vilà al podi de Badalona


Enhorabona a les nostres guerreres!

Les fotos del Gran premi, aquí

Els resultats de Badalona, aquí


ELS RESULTATS DEL CAG AL GRAN PREMI DE MARXA DE BADALONA

MARXA SUB-12 A BADALONA

2000 metres
2. Carla Pérez Sánchez amb 12"22s
4. Carla Garcia Romeral amb 12"46s
8. Lucía Martos Casares amb 13"55s
9. Alba Sánchez Noriega Fernandez amb 14"06s
10. Laia Calderón amb 14"07s

MARXA SUB-14 A BADALONA

3000 metres
2. Érika Duro amb 16"43s
3. Berta Vilà Rovira amb 16"55s
4. Carla Rossel Cava amb 18"14s
5. Nerea Torres Cáliz amb 18"34s
8. Itziar Escute Pérez amb 19"16s
No hay comentarios:

Publicar un comentario