12 jun. 2017

Final Campionat de Catalunya Benjamí-Aleví-Infantil

El dissabte 10 de juny a Castellar del Vallès s'ha disputat la final Campionat de Catalunya Benjamí-Aleví-Infantil. El Gavà tenia diversos atletes classificats, així que no podíem fallar a la cita més important de la temporada.

©Miquel Merino
Sota un sol de justícia els nostres joves atletes van competir al màxim aconseguint 3 medalles i moltes marques personals, aconseguint en molts casos quedant entre els 8 primers de Catalunya. En aquestes etapes formatives l'esperit de superació prima sobre les medalles, però les medalles molen però s'han de lluitar.

Ben fet!!!!

Resultats benjamí
Resultats aleví
Resultats infantil

Fotos ©Miquel Merino

Jornada Final Campionat Catalunya Benjamí

60 METRES LLISOS BENJAMI MASCULI
-Semifinal 3
6 Rayan Maaroufi Tijan amb 10.35

1000 METRES LLISOS BENJAMI FEMENI
2 Julia Hurtado Exposito amb 3:38.73 (MEDALLA DE PLATA)

ALÇADA BENJAMI FEMENI
8 Agnes Benitez Garcia amb 1.00

ALÇADA BENJAMI MASCULI
9 Adria Anento Sanchez amb 0.96

PILOTA BENJAMI FEMENI
10 Agnes Benitez Garcia amb 16.73

1000 METRES MARXA BENJAMI FEMENI
3 Carla Perez Sanchez amb 5:55.86 (MEDALLA DE BRONZE)


Jornada Final Campionat Catalunya Aleví

60 METRES LLISOS ALEVI MASCULI
-Semifinal 2
8 Adam Gutierrez Casado amb 9.18

60 METRES LLISOS ALEVI FEMENI
-Semifinal 1
8 Martina Suarez Noguera amb 9.49

2000 METRES LLISOS ALEVI MASCULI
11 Oscar Gavalda Sava amb 7:23.17

SALT AMB PERXA ALEVI FEMENI
Anna Domenech Saumoy SM

SALT D'ALÇADA ALEVI MASCULI
7 Adam Gutierrez Casado amb 1.32

SALT AMB PERXA ALEVI MASCULI
8 Marti Brullas Moreno amb 1.80

2000 METRES MARXA ALEVI FEMENI
9 Lucia Morales Gonzalez amb 12:11.79
13 Carla Garcia Romeral amb 13:12.52

LLANÇAMENT DE PILOTA ALEVI MASCULI
11 Ismael Boury Cebrian amb 20.53


Jornada Final Campionat Catalunya Infantil

80 METRES LLISOS INFANTIL MASCULI
-Semifinal 2 Viento: -0.2
5 Guilhem Goyard amb 10.79

80 METRES LLISOS INFANTIL FEMENI
-Semifinal 2 Viento: -0.9
5 Ines Aguilera Lara amb 11.32

1000 METRES LLISOS INFANTIL MASCULI
7 Guilhem Goyard amb 3:00.98

TRIPLE SALT INFANTIL FEMENI
6 Ines Aguilera Lara amb 9.86

ALÇADA INFANTIL MASCULI
5 Joan Jimenez Cristia amb 1.54

TRIPLE SALT INFANTIL MASCULI
3 Miquel Bresco Ballester amb 10.32 (MEDALLA DE BRONZE)

3000 METRES MARXA INFANTIL FEMENI
5 Erika Duro Romeral amb 16:45.08
10 Berta Vila Rovira amb 17:26.90
15 Carla Rosell Cava amb 18:31.65

MARTELL INFANTIL MASCULI
11 Marc Gomez Fernandez amb 18.21


No hay comentarios:

Publicar un comentario