19 jun. 2017

1a Reunió de Velocitat «Ciutat de Gavà»

Aquest cap de setmana s'ha disputat a la Bòbila la 1a Reunió de Velocitat «Ciutat de Gavà». El poder de convocatòria que té la Bòbila i les competicions que organitza el club no ens deixa de sorprendre, i les inscripcions, per horari ja ajustadet, ens van desbordar. Fins a tres vegades més del topall marcat pel reglament en alguns casos. Va tocar moure's i de pressa.


Vam fer màgia amb l'horari, amb petits ajustos, molta concentració i una gran tasca de jutges i sobretot dels voluntaris de pista del club vam poder treure una jornada que sobre el paper se'ns podria complicar en qualsevol moment. Ens mola el risc, però no podíem permetre deixar gent fora, som com diu aquell «molt bona gent».

Amb més de 300 atletes amb pista, quadrant l'horari, sortint uns bons cronos, es va viure una gran festa de la velocitat sobre el tartà de Gavà (amb fama de ser molt ràpid).

I els del Gavà?, doncs van volar!!!!!


Resultats aquí
Fotos aquí

50m BENJAMI MASC.
-Final A
1 Adria Anento Sanchez amb 8.44
3 Laurens Diez Kerstens amb 9.32
4 Marti Marcos Gonzalez amb 9.81
-Final B
1 Rayan Maaroufi Tijan amb 8.64
2 Alvaro Anento amb 9.68

60m ALEVI MASC.
1 Marti Brullas Moreno amb 9.65
2 Mario Martin Bernalez amb 9.67
3 Guillem Caro Navarro amb 9.80



50m BENJAMI FEM.
-Final A
1 Agnes Benitez Garcia amb 8.69
-Final B
3 Martina Fernandez Hornos amb 9.62

60m ALEVI FEM.
2 Iciar Tomeo Izquierdo amb 9.81
3 Daniela Sanchez Gil amb 10.75

80m INFANTIL MASC.
-Final Viento: +4.9
1 Guilhem Goyard amb 10.82
3 Marti Mas Azpilicueta amb 12.13

100m MASCULI
-Semifinal 4  Viento: +1.6
2 Arnau Sala Salillas amb 11.39
-Semifinal 5 Viento: +1.7
5 Jordi Lacambra Santiago amb 11.80
-Semifinal 6 Viento: +3.4
3 Ivan Lopez Torrecillas amb 11.66
-Semifinal 8 Viento: +2.3
2 Pau Marquez Anton amb 11.81
-Semifinal 9 Viento: +0.6
3 Eduard Ferrer Puges amb 12.07
4 Manel Campillos Calahorro amb 12.15



100m CADET MASC.
-Final C Viento: +0.8
1 Manu Gomez Valladolid amb 11.63

100m FEMENÍ
-Semifinal 3 Viento: +1.7
6 Irene Rovira Rincon amb 13.20
-Semifinal 5 Viento: +2.3
1 Ingrid Gress Daciuk amb 13.11
-Semifinal 7 Viento: +2.3
4 Carmen Navarro Serrano amb 14.34
5 Claire Goyard Birgand amb 14.72

100m CADET FEM.
-Final C Viento: +3.3
3 Natalia Grau Chamorro amb 13.77

200m MASCULI
-Final A Viento: +1.4
2 Marc Louis Vekemans Espligares amb 21.95
-Final E Viento: +1.3
1 Arnau Sala Salillas amb 23.22
4 Jordi Lacambra Santiago amb 23.96



200m MASCULI
-Final F Viento: +1.6
2 Ivan Lopez Torrecillas amb 24.15
5 Manel Campillos Calahorro amb 24.56
-Final G Viento: +2.0
4 Pau Marquez Anton amb 24.21
-Final H Viento: +2.2
2 Eduard Ferrer Puges amb 24.36

200m FEMENI
-Final C Viento: +1.0
3 Irene Rovira Rincon amb 26.84
-Final E Viento: +1.3
1 Ingrid Gress Daciuk amb 27.58

400m MASCULI
-Final C
3 Joan Perez De Paz amb 52.57




300m CADET FEM.
-Final A
3 Claudia Urrea Ruiz amb 44.25
5 Natalia Grau Chamorro amb 46.61
-Final B
1 Emma Barragan Cabello amb 44.69
3 Irene Clemente Martin amb 45.66

500m BENJAMI-ALEVI-INFANTIL MASC.
1 Guilhem Goyard amb 1:25.47
2 Mario Martin Bernalez amb 1:36.09
4 Rayan Maaroufi Tijan amb 1:41.03
5 Adria Anento Sanchez amb 1:45.20
6 Laurens Diez Kerstens amb 1:46.62
7 Marti Brullas Moreno amb 1:48.15
8 Guillem Caro Navarro amb 1:48.18
10 Marti Marcos Gonzalez amb 2:00.51
11 Alvaro Anento amb 2:01.45

400m FEMENI
5 Carla Castillejo Gonzalez amb 1:13.94

500m BENJAMI-ALEVI-INFANTIL FEM.
2 Iciar Tomeo Izquierdo amb 1:45.85
3 Agnes Benitez Garcia amb 1:47.53
6 Daniela Sanchez Gil amb 1:56.67

800m MASCULI
-Final A
2 Miquel Domenech Villoldo amb 1:53.14
Jaume Escofet Molina AB
-Final B
10 German Barragan Cabello amb 2:18.71

110m TANQUES (1,067) MASC.
4 Pablo Verdeguer Momot amb 16.21 (+0.9)

400m TANQUES (0,762) FEM.
4 Maria Brullas Moreno amb 1:13.30
5 Angela Perez Lafuente amb 1:15.03


No hay comentarios:

Publicar un comentario