2 feb. 2017

Domingo a la Cursa de Muntanya Eramprunyà

Diumenge 29 es va celebrar la 5a edició del Canicross Eramprunyà (puntuable pel 7è premi canicròs FEEC i a AEM challenge) i la Cursa de muntanya Eramprunyà. Curses organitzades per Unió Muntanyenca Eramprunyà. Tota una garantia.


El nostre club ha estat present en el nostre muntanyenc Domingo de San Eusebio que amb un temps de 02:47:56 ha completat la distància del 23  km que ha presentat l'organització, amb un desnivell acumulat de 2400 m, una altitud màxima de 513  m i mínima de 14  m. Un circuit amb uns primers 9  km durs i la resta tobogans i baixades molt tècniques.

Domingo ha finalitzat amb bones sensacions, encara que a falta d'un quilòmetre de l'arribada va torçar-ce el turmell, tot «un susto», ja que està preparant la Camí de Cavalls 360º per aquí un mes.

Bona carrera i millor ambient, amb la qualitat que ens té acostumats la UME.

Salut i muntanya.

No hay comentarios:

Publicar un comentario