26 abr. 2016

El Gavà, 3er a la Final C del Campionat de Catalunya de Clubs

Després de dues dures eliminatòries, la primera el 17 d'abril a la pista de la UCA a Santa Coloma, i la segona molt emocionant, el diumenge 24 d'abril, van acabar finalment enquadrats a la Final C del Campionat de Catalunya de Clubs a disputar a Mataró.


Gran actuació dels atletes del Gavà que van acabar amb 3r amb 177,5 punts a escassos 6 punts del primer en una disputadíssima final on els 5 primers equips estaven en 10 punts.

Felicitats Gavà sou molts grans!!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS
FINAL C - Homes i Dones 
1 CA GRANOLLERS 183,5 punts
2 CA VIC 181,5 punts
3 CA GAVÀ 177,5 punts
4 UA BARBERÀ 176,5 punts
5 UA RUBÍ 174 punts
6 GEiE GIRONÍ 170 punts
7 CA TARRAGONA 165 punts
8 GA LLUÏSOS-MATARÓ 159 punts



Recordar que al format actual, la classificació es decideix amb dues jornades classificatòries amb la meitat del programa atlètic cada una, on participen l'equip de nois i noies simultàniament, i sumar les totes les puntuacions (nois i noies). Amb la suma dels punts aconseguits en les dues jornades es definirà el encreuament definitiu on optarem a les posicions definitives.



Enhorabona a tots/es!

Resultats aquí

Fotos atletisme.cat
Fotos Club (Emiliano + Laura)

100m MASC. AL
2 Jordi Lacambra Santiago amb 11.67 (+0,0) (7 punts)



200m MASC. AL
1 Marc Louis Vekemans Espligares amb 22.63 (-1,2) (8 punts)



400m MASC. AL
6 Carlos Fernandez Aranda amb 53.99 (3 punts)



800m MASC. AL
1 Miquel Domenech Villoldo amb 1:57.77 (8 punts)

1.500m MASC. AL
6 Gerard Pons Moreno amb 4:39.49 (3 punts)



3.000m Obst. MASC.
5 David Fernandez Vera amb 11:30.66 (4 punts)



5.000m MASC. AL
6 Carlos Perez Guerrero amb 17:23.94 (3 punts)



400m vallas (0,91) MASC. AL
4 Ivan Lopez Torrecillas amb 59.91 (5 punts)



110m vallas (1,067) MASC. AL
6 German Barragan Cabello amb 20.72 (-2,4) (3 punts)



Altura MASC. AL
7 Manel Campillos Calahorro amb 1.60 (2 punts)


Pértiga MASC. AL
5 Miguel Redondo Mora amb 3.20 (4 punts)

Longitud MASC. AL
7 Oscar Garcia Carretero amb 4.93 (+1.9) (2 punts)



Triple Salto MASC. AL
3 Sergio Perez Garrido amb 12.62 (+4.4) (6 punts)


Martillo (7,260kg) MASC.
3 Bernat Peso Infante amb 22.22 (6 punts)



Jabalina (800g) MASC.
3 Marc Masip Altimiras amb 38.68 (6 punts)



Peso (7,260kg) MASC. AL
7 Emiliano Moro Corral amb 8.74 (2 punts)



Disco (2kg) MASC.
6 David Joan Rovira Hagan amb 20.34 (3 punts)



4x100m MASC. AL
4 CA Gavà amb 45.26 (5 punts)
-Carlos Fernandez Aranda
-Jordi Lacambra Santiago
-Ivan Lopez Torrecillas
-Marc Louis Vekemans Espligares



4x400m MASC. AL
4 CA Gavà amb 3:36.75 (5 punts)
-Miquel Domenech Villoldo
-Jaume Escofet Molina
-Marc Masip Altimiras
-Joan Perez De Paz



5.000m Marcha MASC. en pista
Paul Mcgrath Benito (NP)

100m FEM. AL
2 Laia Nuñez Sanchez amb 13.29 (-2,6) (7 punts)


200m FEM. AL
2 Kala Gutierrez Horvat amb 27.56 (-1,5) (7 punts)



400m FEM. AL
2 Irene Rovira Rincon amb 1:04.81 (7 punts)




800m FEM. AL
2 Laura Carrillo Adesotu amb 2:35.37 (7 punts)



1.500m FEM. AL
3 Julia Albaladejo Navarro amb 5:44.08 (6 punts)



3.000m Obst. FEM.
5 Cristina Maria Sanz Perez amb 13:45.99 (4 punts)



5.000m FEM. AL
6 Marta Alias Echevarria amb 22:43.56 (3 punts)



100m vallas (0,84) FEM. AL
6 Ingrid Gress Daciuk amb 21.15 (-2,1) (3 punts)



400m vallas (0,762) FEM. AL
5 Almudena Cayero Sanchez amb 1:18.98 (4 punts)



Altura FEM. AL
6 Claudia Urrea Ruiz amb 1.35 2.5



Pértiga FEM. AL
3 Laia Pinto Espin amb 2.20 (6 punts)



Longitud FEM. AL
4 Sonia Fernandez Fornet amb 4.54 (+1.0) (5 punts)



Triple Salto FEM. AL
8 Claire Goyard amb 8.52 (+0.0) (1 punt)



Peso (4kg) FEM. AL
1 Ariadna Esteve Garcia amb 9.75 (8 punts)

Disco (1kg) FEM.
5 (e) Elisa Verdeguer Momot amb 26.27 (4 punts)

Martillo (4kg) FEM.
4 Ines-ivy Baltic Flores amb 37.93 (5 punts)



Jabalina (600g) FEM.
7 Beena Aguilo Mayol amb 17.50 (2 punts)



4x100m FEM. AL
2 CA Gavà 8 52.55 (7 punts)
-Kala Gutierrez Horvat
-Dieuna Latorre Soldevila
-Laia Nuñez Sanchez
-Claudia Urrea Ruiz



4x400m FEM. AL
5 CA Gavà 1 4:33.44 (4 punts)
-Laura Carrillo Adesotu
-Francesca Mees Mlatiati
-Ingrid Gress Daciuk
-Dieuna Latorre Soldevila



5.000m Marcha FEM. en pista
18 Noelia Cayero Sanchez DS (Art.230.7)







No hay comentarios:

Publicar un comentario