11 abr. 2016

1ª jornada del Campionat de Catalunya de Clubs 2016

Dissabte 9 d'abril es va disputar la 1a Jornada del Campionat de Catalunya de Clubs a la pista de Santa Coloma de Gramenet. Gran actuació dels atletes del Gavà que van acabar amb 17.784 punts (4000 punts més que l'any passat a la primera jornada), que demostren que el grup creix i es complementa i que els atletes del C.A.Gavà van donar-ho tot en les seves respectives proves.


Recordar que al format actual, la classificació es decideix amb dues jornades classificatòries amb la meitat del programa atlètic cada una, on participen l'equip de nois i noies simultàniament, i sumar les totes les puntuacions (nois i noies). Amb la suma dels punts aconseguits en les dues jornades es definirà el encreuament definitiu on optarem a les posicions definitives.

Enhorabona a tots/es!

Diumenge 17 a la pista de l'Hospitalet



Fotos Club
Fotos UCA (Sandra Pérez i Antonio Pulido)
Fotos Miguel Romero
Resultats aquí

Campionat de Catalunya de Clubs (1ª jornada)
Organitza: UCA, Santa Coloma de Gramenet

100m MASC. AL
-Final A
3 Carlos Fernandez Aranda amb 11.49 (747 puntos)
-Final B
5 Jordi Lacambra Santiago amb 11.64 (707 puntos)

©UCA
©UCA

400m MASC. AL
-Final A
5 Marc Masip Altimiras amb 55.77 (578 puntos)
-Final B
1 Marc Louis Vekemans Espligares amb 51.39 (796 puntos)

©M.Romero

©M.Romero

1.500m MASC. AL
-Final A
6 Miquel Domenech Villoldo amb 4:18.83 (647 puntos)
12 Miguel Domenech Lopez amb 4:49.41 (371 puntos)



3.000m Obst. MASC.
9 David Fernandez Vera amb 11:42.41 (435 puntos)

©M.Romero
110m vallas (1,067) MASC. AL
-Final A
4 German Barragan Cabello amb 20.28 (242 puntos)
-Final B
3 Eduard Ferrer Puges amb 17.81 (497 puntos)



Pértiga MASC. AL
7 Miguel Redondo Mora amb 3.20 (490 puntos)
11 Antonio Leon Palma amb 2.40 (281 puntos)

©M.Romero
©M.Romero

Triple Salto MASC. AL
8 Sergio Perez Garrido amb 12.11 (+0.8)( 635 puntos)
12 Oscar Garcia Carretero amb 10.44 (+0.2) (463 puntos)



Martillo (7,260kg) MASC.
8 Bernat Peso Infante amb 18.71 (257 puntos)



Disco (2kg) MASC.
11 David Joan Rovira Hagan amb 22.51 (376 puntos)
12 Jose Luis Gil Egea amb 19.21 (316 puntos)



4x100m MASC. AL
6è amb 53.16 (340 puntos)
Fernandez-Lacambra-Lopez-Vekemans



100m FEM. AL
-Final A
5 Yolanda Huertas Gordo amb 13.90 (705 puntos)
-Final B
4 Laia Nuñez Sanchez amb 13.17 (817 puntos)

©UCA
400m FEM. AL
-Final A
6 Laura Carrillo Adesotu amb 1:07.03 (669 puntos)
-Final B
6 Charon Rubio Rios amb 1:18.52 (396 puntos)


©MRomero



1.500m FEM. AL
8 Julia Albaladejo Navarro amb 5:48.50 (491 puntos)
10 Marta Alias Echevarria amb 5:56.02 (453 puntos)



3.000m Obst. FEM.
6 Cristina Maria Sanz Perez amb 13:54.92 (602 puntos)

©UCA

100m vallas (0,84) FEM. AL
-Final A
4 Almudena Cayero Sanchez amb 18.67 (551 puntos)



Altura FEM. AL
8 Claudia Urrea Ruiz amb 1.35 (560 puntos)
10 Laia Pinto Espin amb 1.30 (512 puntos)



Longitud FEM. AL
7 Sonia Fernandez Fornet amb 4.55 (+1.5) (680 puntos)
9 Cinta Ricart Campius amb 4.20 (+1.3) (607 puntos)



Peso (4kg) FEM. AL
3 Ariadna Esteve Garcia amb 9.86 (562 puntos)
5 (e) Elisa Verdeguer Momot amb 8.51 (481 puntos)

©M.Romero
©M.Romero

Jabalina (600g) FEM.
4 Ines-ivy Baltic Flores amb 24.49 (417 puntos)
8 Beena Aguilo Mayol amb 16.51 (274 puntos)




4x100m FEM. AL
4t amb 52.07 (829 puntos)
Gutierrez-Huertas-Nuñez-Ricart puntos)




CA Gavà:  5è amb 17.784 puntos



No hay comentarios:

Publicar un comentario