11 feb. 2016

Rècords del Club: revisió 2.0

Aquest any el nostre club, fundat en 1986, compleix 30 anys, i han passat un munt d'atletes, alguns amb millors i unes altres amb pitjors marques, però tots ho han donat petjada. I això ens omple d'orgull.

Per les nostres files han passat atletes il·lustres, alguns encara en actiu, que han deixat la seva empremta en forma de rècord al nostre club. El nostre registre de rècords tènia ja alguna errada que altra i encara que l'hem cuidat amb ganes sempre cal donar-li un repàs a fons, molt a fons.

Sort que al club hi ha gent disposada a capbussar-se a la història i anar a buscar a les fonts necessàries per desempolsar uns registres que potser se'ns van perdre amb el temps.

El club dóna les gràcies al nostre estadístic particular, Marc Masip, que s'ha submergit fins als arxius de la FCA si calia, per intentar desembolicar una mica la nostra història, i donar un nou objectiu als atletes actuals.

Les marques hi són, però són per batre-les!!!