21 feb. 2016

Cursa Muntanya Emprunya (22,3K) (Lliga Open)

Avi s'ha celebrar enmig d'una climatologia envejable les ja mítiques Cancros Eramprunyà (puntable pel 6è premi canicròs FEEC i a AEM challenge) i la Cursa de muntanya Eramprunyà (puntable pel 14è Circuit Català de curses per muntanya FEEC). Curses organizades per Unió Muntanyenca Eramprunyà.El nostre club ha estat present en el nostre muntanyenc Domingo de San Eusebio que amb un temps de 02:47:56 ha completat la distància del 23  km que ha presentat l'organització, amb un desnivell acumulat de 2400 m, una altitud màxima de 513  m i mínima de 14  m. Un circuit amb uns primers 9  km durs i la resta tobogans i baixades molt tècniques.

Domingo ha finalitzat amb bones sensacions, rebaixant el seu temps respecte a la passada edició i classificant en 65 posició general i 6è Màster.

Bona carrera i millor ambient, amb la qualitat que ens té acostumats la UME.

Salut i muntanya.

No hay comentarios:

Publicar un comentario