2 feb. 2016

2ª Jornada Comarcal d'Atletisme Escolar Gavà

Aquest cap de setmana de la mà de l'Ajuntament de Gavà i el Consell Esportiu del Baix Llobregat hem tingut una gran jornada Atletisme Escolar a l'Estadi Mpal. La Bòbila de Gavà.


Va ser una gran matinal d'atletisme on es veu que Gavà te tirada, i on els atletes del club, a excepció dels que tenien altres compromisos atlètics, no van fallar. Més de 280 atletes inscrits a una cita situada a calendari atapeït de proves.

Bones marques i bon ambient, on els voluntaris van poder desenvolupar la seva tasca amb normalitat i van demostrar novament que quan ens hi posem ens hi posem.

Moltes gràcies

Fotos del club club (©Emiliano Moro)


Resultats dels atletes del Gavà

60m.t. Aleví MASC
-Final A
1er Martí Mas Azpilicueta amb 12.3-
-Final B
2n Matheo Martins Villarreal amb 12.9-
-Final C
2n Quim Guiral Trejos amb 12.9-
3er Marc Gómez Fernández amb 13.9-
-Final D
1er Marcos Cherta Corona amb 11.8-
-Final E
1er Daniel Ruiz Plaus amb 12.1-
-Final F
1er Omar Boury Cebrián amb 11.1-
2n Josep Cubedo Macián amb 11.3-
3er Mario Martín Bernalez amb 14.3-
-Final G
2n Martí Brullas Moreno amb 12.7-
3er Nil Pérez Font amb 12.9-


60m.t. Aleví FEM
-Final B
2a Sílvia Barberán Borrego amb 12.3-
-Final C
2a Martina Suárez Noguera amb 12.9-
5a Laura Flores Quintero amb 15.0-
-Final E
1a Anne Gómez Valladolid amb 12.1-
2a Anna Doménech Saumoy amb 12.5-
3a Lucía Pérez Sánchez amb 13.5-
-Final F
1a Emma Miguel Simeón amb 11.5-
4a Aina Couto Cabré amb 13.8-



60m. Juvenil MASC
-Final
1er Sergio Pérez Garrido amb 7.3-
2n Manel Campillos Calahorro amb 7.4-





1.000m. Infantil MASC
-Final
2n Guilhem Goyard amb 3:17.9-
6è Charles Cartier Arnau amb 3:37.5-
7è Roger Morales Cubedo amb 3:40.3-
11è Sebastian Bay Christians amb 3:49.8-
12è Pau Álamos Caparrós amb 4:14.7-
13è Yerai Abad Muñoz amb 4:31.7-





1.000m. Aleví MASC
-Final
2n Josep Cubedo Macián amb 3:26.5-
4t Omar Boury Cebrián amb 3:38.8-
5è Marcos Cherta Corona amb 3:45.7-
6è Daniel Ruiz Plaus amb 3:46.3-
7è Matheo Martins Villarreal amb 3:51.5-
8è Quim Guiral Trejos amb 4:00.7-
10è Martí Mas Azpilicueta amb 4:03.7-
11è Nil Pérez Font amb 4:04.2-
12è Mario Martín Bernalez amb 4:13.9-
15è Martí Brullas Moreno amb 4:23.8-





1.000m. Aleví FEM
-Final
6a Emma Miguel Simeón amb 3:57.6-
11a Aina Couto Cabré amb 4:11.6-
13a Lucía Pérez Sánchez amb 4:16.2-
14a Silvia Barberán Borrego amb 4:20.1-
19a Laura Flores Quintero amb 4:38.5-





60m. Cadet MASC
-Final A
1er Manu Gómez Valladolid amb 7.6-
-Final B
1er Óscar García Carretero amb 8.1-




60m. Cadet FEM
-Final A
3a Andrea Jiménez Azaustre amb 9.7-
-Final B
2a Jana Esquirol García amb 9.2-
3a Laura Gil Domínguez amb 9.2-
-Final C
1a Laia Núñez Sánchez amb 8.1-
2a Claire Goyard amb 8.7-
3a Carmen Navarro Serrano amb 9.0-
-Final D
2a Elena Sala Fuster amb 10.4-


400m. Juvenil FEM
-Final
1a Irene Rovira Rincón amb 1:03.3-

50m. Pre-Benjamí MASC
-Final A
4t Pol Pérez Serrano amb 12.1-
-Final B
2n Esteban Blondel Navas amb 10.0-
3er Álex Carpio Asensio amb 11.5-
-Final C
1er Joel Almellones Vargas amb 9.8-
3er Francesc Molina las Heras amb 12.6-
-Final D
2n Arnau Vendrell Verge amb 10.0-





50m. Pre Benjamí FEM
-Final B
1a Lídia Mora Jiménez amb 9.5-
2a Ariadna Cremades Zaporta amb 10.4-
4a Celia Camacho Camacho amb 14.3-
-Final C
2a Ariadna Guardia Baños amb 9.9-


60m. Benjamí MASC
-Final A
1er Ismael Boury Cebrián amb 10.1-
2n Nicolás Sánchez Cubo amb 10.7-
4t Arnau Figueras Estévez amb 11.5-
5è Nil Chekle Larruy Rufas amb 12.1-
-Final B
2n Manu Carpio Asensio amb 10.3-
3er Adrià Anento Sánchez amb 10.5-
4t Óscar Gavaldá Sava amb 11.0-
-Final D
3er Álex Montero Cervera amb 11.0-


60m. Benjamí FEM
-Final A
2a Laia Esoz Buenaventura amb 10.6-
-Final B
1a Paula Herráez Carmona amb 10.2-
3a Carla Pérez Sánchez amb 11.6-
-Final C
2a Sofía Lucena Corredera amb 11.4-
3a Jessica Gómez Amor amb 11.8-




300m. Cadet MASC
-Final
1er Manu Gómez Valladolid amb 42.6-
4t Nicolás Meneses Clemente amb 47.4-





300m. Cadet FEM
-Final
2a Jana Esquirol Garcia amb 50.4-
3a Carmen Navarro Serrano amb 50.7-
4a Claire Goyard amb 51.6-
5a Andrea Jiménez Azaustre amb 55.9-




800m. Juvenil MASC
-Final
1er Joan Pérez de Paz amb 2:21.0-
2n Sergio Pérez Garrido amb 2:30.6
3er Manuel Campillos Calahorro amb 3:05.3-




Perxa Aleví MASC
1er Martí Brullas Moreno amb 1.45




Disc (800g) Infantil MASC
2n Roger Morales Cubedo Amb 27.64
3er Charles Cartier Arnau amb 17.38
4t Pau Álamos Caparrós amb 17.16
7è Guilhem Goyard amb 14.82
8è Yerai Abad Muñoz amb 14.68


Alçada Aleví MASC
2n Quim Guiral Trejos amb 1.05
3er Daniel Ruiz Plaus amb 1.05
4t Mario Martín Bernalez amb 1.05
6è Marcos Cherta Corona amb 1.00
8è Marc Gómez Fernández amb 0.95



Alçada Aleví FEM
4a Anne Gómez Valladolid amb 1.05
8a Anna Doménech Saumoy amb 1.00
11a Lucía Pérez Sánchez amb 0.95



Alçada Cadet MASC
1er Óscar García Carretero amb 1.60

Disc (600g) Aleví FEM
1a Anne Gómez Valladolid amb 13.22
4a Martina Suárez Noguera amb 10.89
9a Aina Couto Cabré amb 10.10
10a Emma Miguel Simeón amb 9.91
11a Laura Flores Quintero amb 9.72
12a Silvia Barberán Borrego amb 9.30

Disc (600g) Aleví MASC
1er Omar Boury Cebrián amb 18.50
3er Marc Gómez Fernández amb 13.73
4t Josep Cubedo Macián amb 13.29
5è Matheo Martins Villarreal amb 13.08
7è Martí Mas Azpilicueta amb 12.76

Longitud Benjamí FEM
1a Paula Herráez Carmona amb 2.95
2a Laia Escoz Buenaventura amb 2.47
4a Sofía Lucena Corredera amb 2.40
7a Jessica Gómez Amor amb 2.16
8a Carla Pérez Sánchez amb 2.13


Longitud Benjamí MASC
2n Omar Boury Cebrián amb 2.97
4t Adrià Anento Sánchez amb 2.77
5è Óscar Gavaldá Sava amb 2.76
7è Nicolás Sánchez Cubo amb 2.24
9è Manu Carpio Asensio amb 2.16
11è Arnau Figueras Estévez amb 1.96
12è Álex Montero Cervera amb 1.90
13è Nil Chekle Larruy Rufas amb 1.73



Alçada Cadet FEM
2a Laura Gil Domínguez amb 1.20

Pilota (250g) Pre-Benjamí MASC
3er Arnau Vendrell Verge amb 11.60
5è Joel Almellones Vargas amb 9.19
6è Manu Carpio Asensio amb 8.18
10è Esteban Blondel Navas amb 5.96
11è Francesc Molina las Heras amb 5.91
12è Pol Pérez Serrano amb 4.35

Pilota (250g) Pre-Benjamí MASC
1a Lidia Mora Jiménez amb 10.92
4a Ariadna Guardia Baños amb 6.84
6a Ariadna Cremades Zaporta amb 5.88
7a Celia Camacho Camacho amb 5.71

Pes (5kg) Juvenil MASC
5è Sergio Pérez Garrido amb 9.76
7è Manel Campillos Calahorro amb 7.05


Pes (4kg) Cadet MASC
1er Victor Peso Keyer amb 10.43



Pes (3kg) Juvenil FEM
1a Ariadna Esteve García amb 10.90
4a Elisa Verdeguer Momot amb 8.97


Pes (3kg) Cadet FEM
9a Carmen Navarro Serrano amb 6.20
10a Jana Esquirol Garcia amb 5.93


No hay comentarios:

Publicar un comentario