5 ago. 2015

Nova temporada, nous reptes

És estiu però la màquina del club no para, continuem treballant intensament per afrontar la temporada 2015-2016 amb les mateixes il·lusions de sempre, planificant la pròxima temporada però pensant més enllà i treballar per establir les bases de futur que ens facin arribar els èxits esportius que mereixem (sempre amb respecte per l'adversari), i sobretot que els nostres nois i noies entrenin en les millors condicions possibles, i continuar l'expansió dels grups per disciplines per donar sortida a tots els grups i especialitats que contempla aquest esport.

Fem un pas endavant, amb pas ferm,
per continuar avançant
El lema olímpic Citius, altius, fortius (més ràpid, més alt, més fort) ens serveix de guia per veure que la nostra és una disciplina integral, amb necessitats molt específiques i variades, i on el nostre club treballa al màxim en desenvolupar tot el nostre potencial però sempre amb la vista fixa als valors que ens ensenya l'esport en general i l'atletisme en particular, com són el respecte pels companys, l'amistat, el treball en equip, la tolerància, la no discriminació de sexes (recordem que els nostres grups són mixtes), la diversió i la cultura de l'esforç.

El talent et marca un objectiu, no un resultat.
Aviat anirem comunicant els canvis que hem preparat per a la pròxima temporada, continuem apostant per la formació de qualitat amb els millors entrenadors possibles i a unes instal·lacions òptimes, amb la complicitat necessària de l'Ajuntament de Gavà que agraïm.

Com tots sabeu som una entitat transversal, amb gran arrelament al teixit social, cultural i associatiu de la ciutat que ens acull i ens dona nom, i que aquest any, l'any del nostre 30è aniversari esperem continuar treballant per tornar a la ciutat una petita part del que ens dona.

Vinga Gavà, entre tots podem!!!!

La Junta directiva

No hay comentarios:

Publicar un comentario