8 jun. 2015

Campionat de Catalunya Veterans + Relleus

Fantàstica jornada d'atletisme veterà que és viure ahir a l'estadi. El nostre club va tornar a organitzar un Campionat de Catalunya, en aquest cas de categoria Veterans, amb una gran participació amb gairebé un miler d'inscripcions on el club va tornar a demostrar que el nostre nivell organitzatiu és molt alt. Els nostres voluntaris ho van brodar.

La pista lluïa fanàstica


La jornada va transcórrer amb fluïdesa, amb els entrebancs normals de l'alta participació que posa a prova qualsevol horari. La pista lluïa fantàstica, amb un ambient festiu i de competició que tant ens agrada. I on els atletes veterans demostren que no hi ha edat per l'alta competició. L'esport és salut, però aquí no regalen res.


Per part nostra la collita va ser molt diversa, on van pujar al podi 4 dels nostres atletes.

El nostre incombustible Emiliano que va fer ple en les tres competicions que va participar proclamant-se Campió de Catalunya en Pes, la seva especialitat i actual Campió d'Espanya, també en disc, i s'estrena l'alçada amb una marca d'1,21.


En Sergi va prendre la sortida a la marxa, al costat del Alberto, que finalment va quedar tercer de la seva categoria i segon a la Javelina, però la prudència li va fer aturar-se. La seva metamorfosi a marxador a temps complet encara ha de quallar.


La Marta va participar en uns agostadors 800, que li van fer repensar participar al 400.

En Nikos amb la seva guerra particular amb el pes, fen un meritori tercer lloc, encara que la marca molt per sota de les seves possibilitats.

Antonio i els 5000, que hem de dir, incombustible. A prop del 60 amb 20:19.28, ole!


En Toni, va pujar al calaix a la perxa, però no va quedar content, vol més, i això és el que ens agrada d'ell.

En Bernat, va fent, marca personal i amb marge de millora. A veure si l'entrenador li fa cas i li planifica la temporada com cal que va passat de pes.

Felicitats Emiliano, felicitats Alberto, felicitats Toni, felicitats Antonio, felicitats Marta, felicitats Bernat, felicitats Sergi i sobre tot...Felicitats VOLUNTARIS. Sou molt grans!!!!Fotos aquí
Resultats complerts aquí

Antonio Leon Palma
7è 200m MASC. AL 40-44 amb 27.41
3r Perxa MASC. AL 40-44 amb 2.40

Antonio Martinez Vidigal
7è 5.000m MASC. AL 55-59 amb  20:19.28Emiliano Moro Corral
1r Alçada MASC. AL 65-69 amb 1.21 (MEDALLA D'OR)
1r Pes Vet. MAS. AL 65-69 amb 10.43 (MEDALLA D'OR)
1r Disc Vet. MAS. 65-69 amb 36.80 (MEDALLA D'OR)Nikolaos Abavis
3r Pes Vet. MAS. AL 45-49 amb 7.74 (MEDALLA BROZE)Alberto Cemborain Rodriguez
2n Javelina Vet. MAS. 40-44 amb 32.24  (MEDALLA DE PLATA)
3r 5.000m Marxa MASC. en pista 40-44 amb 25:47.22  (MEDALLA DE BRONZE)Bernardo Peso Infante
4t Martell Vet. MAS. 40-44 amb 19.04

Marta Alias Echevarria
4t 800m FEM. AL 40-44 amb 2:42.36

No hay comentarios:

Publicar un comentario