12 may. 2015

Campionat de Catalunya d'Atletisme Adaptat 2015

Més de 120 atletes d’arreu de Catalunya han participat aquest dissabte, 9 de Maig, a les Pistes de la Bòbila de Gavà, en aquest esdeveniment plenament inclusiu d’atletisme, organitzat per la Federació Esportiva Catalana de Paralítics Cerebrals (FECPC) i la Fundación Prevent, que també comptava amb la participació en l’organització de la Federació Catalana d’Esports per a cecs i deficients visuals i la Federació Catalana d’Esports per a persones amb discapacitat física.

L’esdeveniment va ser possible gràcies al suport de l’Ajuntament de Gavà, la Secretaria General de l’Esport i la Unió de Federacions Esportives de Catalunya, entre altres empreses i entitats. El nostre club, el Club d’atletisme Gavà, va participar amb el desenvolupament de la prova aportant material i auxiliar de pista i tota la nostra bona voluntat.

Voluntaris, atletes i entrenadors, fent el que més ens agrada, atletisme


Durant la competició també es va aprofitar per celebrar les proves d’atletisme de promoció amb la participació de nens i nenes i joves de les diferents federacions amb i sense discapacitat, repartit al 50%. Aquesta dada permet confirmar que un marc inclusiu permet l’organització d’un esdeveniment que a més de comptar amb el caràcter competitiu que l’identifica; també, conté una gran dosi necessària de valors socials que ens ajuden a generar una societat més propera a la normalització. Durant tota la competició l’esport va deixar de tenir adjectius per compartir experiència amb atletes de màxim nivell. Tots i totes amb un mateix objectiu: millorar les seves marques i practicar esport. Simplement, una gran tarda d’atletisme.

En aquesta competició van participar més de 15 atletes del club entre qui cal destacar al nostre atleta amb llicencia FECPC, Bruno de León, que va batre el rècord de Catalunya i d’Espanya en llançament de javelina, establint una nova marca de 9.30m, per sobre dels anteriors 9.27 que ell mateix ostentava.

El regidor de l'Ajuntament de Gavà, Sr. Miquel Àngel Díaz,
entregant la medalla de campió a Bruno de León, atleta del C.A.Gavà

Felicitats Bruno, felicitats a tots!!!

Resultats aquí
Fotos aquí

Pes ambulant
4 - Bruno de Leon amb 2,99

100 m.ll. Masculí
Final A (+2,5)
4 - Alvaro Manzano Naranjo amb 13,24
Final B (+1,2)
2 - Julen Garralaga Alvarez amb 12,08
Final C (+3,0)
2 - Jordi Lacambra Santiago amb 11,54
5 - Pol Sanchez Juan amb 13,98
Final D (+1,3)
3 - Ivan Lopez Torrecillas amb 11,94
5 - Alvaro Llamas Voltes amb 12,61100 m.ll. Femení
Final A (+2,4)
1 - Natalia Florentin Massana amb 12,82
2 - Yolanda Hertas Gordo amb 13,54
Final B (+2,6)
2 - Irene Rovira Rincon amb 13,12
3 - Kala Gutierrez Horvat amb 13,26
Final C (+3,1)
3 - Dieuna Iatorre Soldevila amb 13,95

Javelina ambulant (600gr)
1 - Bruno de Leon amb 9,30m (RCAT + RESP)Llargada Femenina
Sonia Fernandez Fornet (SM)

300 m.ll.
Masculí B
1 - Jose Martinez Exposito amb 43,17
2 - Alvaro Manzano Naranjo amb 45,13
3 - Enric Franco Comas amb 45,38
Femení A
2 - Kala Gutierrez Horvat44,51
3 - Yolanda Huertas Gordo46,08

200 m.ll Femení
Final A (-0,5)
2 - Natalia Florentin Massana amb 26,63
3 - Irene Rovira Rincon amb 27,74
4 - Dieuna Iatorre Soldevila amb 29,8
5 - Carla Castillejo Gonzalez amb 31,9200 m.ll Masculí
Final A (+1,6)
1 - Marc Louis Vekermans Espligares amb 23,39
Final B (-0,8)
3 - Alvaro Llamas Voltes amb 25,95

800 m.ll Femení
1 - Carla Castillejo Gonzalez amb 2:48,56
2 - Anna Maestre Pizarro amb 2:54,35
3 - Clara Mateo Sarmiento amb 3:13,29


3 comentarios:

 1. Felicitaciones Bruno, una vez más has demostrado que eres el mejor

  ResponderEliminar
 2. Felicidades a todos por el el esfuerzo y los resultados .
  Gracias al club por estar ahí apoyando al atletismo base, por creer en la integración
  al deporte a personas con discapacidad, la prueba ha sido el magnífico Campeonato de Cataluña adaptado realizado en las instalaciones del Club. Sois un ejemplo, animo. siguir así

  ResponderEliminar
 3. Mis mayores felicitaciones a BRUNO DE LEON, por su nuevo record de lanzamiento de JAVALINA.
  Y, desde esta plataforma quiero aprovechar para agradecer el trabajo del Club y de sus entrenadores que ayudan a cumplir objetivos a personas muy especiales.

  ResponderEliminar