17 sept. 2013

Trofeu Promoció 2013: 1ª Jornada

Aquest cap de setmana ha començat el Trofeu Promoció, organitzat per la Federació Catalana d'Atletisme, i adreçat a la captació dels més joves per a la pràctica de l'atletisme.

La primera jornada ha sigut aquest dissabte 14 de setembre a l'Estadi de Mataró, i les següents es realitzaran el proper 28 de setembre, 12 i 19 d'octubre en seus encara per designar.

Recordem que aquest trofeu consta de quatre jornades que es realitzaran en horari matinal a partir de les 10.00 hores. per les categories clàssiques de promoció, que són les de benjamí (nascuts els anys 2.004 i 05), aleví (2.002 i 03), infantil (2.000 i 01) i cadet (1.998 i 99), i per assolir l'objectiu de la captació de joves en la practica de l'atletisme té com a principal ingredient «la competició».
©Salvador Pou - atletisme.cat
RESULTATS
FOTOS
FOTOS SALVADOR POU

3000 METRES LLISOS CADET MASCULI
1r ABDEL YECHOU 10'32".6
©Salvador Pou - atletisme.cat
300 METRES LLISOS CADET FEMENI
2a Sèrie
1a SONIA FERNANDEZ FORNET 50".8
2a INES BALTIC FLORES 54".7
3a ELISA VERDEGUER NONOT 56".7

JAVELINA CADET FEMENI
4a INES BALTIC FLORES 21,91m
5a ELISA VERDEGUER NONOT 18,74m
6a SONIA FERNANDEZ FORNET 17,54m

150 METRES LLISOS INFANTIL MASCULI
1a Sèrie
4t RAFA SANCHIS CORTÉS 24".6
5è GERMAN BARRAGAN COBELLO 24".9
2a Sèrie
4t ALOIS EGEA MANGIN 24".5
8è GUILLEM ESTEVE GARCIA 29".9
3a Sèrie
1r SERGIO PEREZ GARRIDO 20".9

3000 METRES LLISOS INFANTIL MASCULI
11è GERMAN BARRAGAN COBELLO 12'45".7
13è EVON EGEA MONGIN 13'39".3

PES INFANTIL MASCUL
5è SERGIO PEREZ GARRIDO 10,23m
19è VICTOR PESO KEYER 7,26m
20è GUILLEM ESTEVE GARCIA 6,95m
27è GERMAN BARRAGAN COBELLO 6,24m
28è ALOIS EGEA MANGIN 5,92m
30è RAFA SANCHIS CORTÉS 5,26m

150 METRES LLISOS INFANTIL FEMENI
2a Sèrie
1a KALA GUTIERREZ HORVART 21".4
3a Sèrie
1a ARIADNA ESTEVE GARCIA 22".6
5a LAURA GIL DOMINGUEZ 26".9
©Salvador Pou - atletisme.cat
4a Sèrie
1a JÚLIA GOMBAU RODRIGUEZ 23".0
2a JULIA NICOLAS MARZO 23".3
3a JORDINA PUCHOL MARTINEZ 24".0
5a CARLOTA PUCHOL MARTINEZ 28".0

3000 METRES LLISOS INFANTIL FEMENI
7a JÚLIA GOMBAU RODRIGUEZ 13'22".9

PES INFANTIL FEMENI
2a ARIADNA ESTEVE GARCIA 11,51m
3a KALA GUTIERREZ HORVART 9,88m
18a JULIA NICOLAS MARZO 5,86m
20a LAURA GIL DOMINGUEZ 5,78m
23a CARLOTA PUCHOL MARTINEZ 5,01m
24a ALICIA GONZALEZ RODRIGUEZ 4,98m
25a JORDINA PUCHOL MARTINEZ 4,84m

60 METRES LLISOS ALEVÍ MASCULÍ
4a Sèrie
5è ROGER MORALES CUBEDO 10".8

SALT DE LLARGADA ALEVÍ MASCULÍ
19è ROGER MORALES CUBEDO 2,74m

60 METRES LLISOS ALEVÍ FEMENÍ
2a Sèrie
3a NOA GUTIERREZ CASADO 9".6
8a ANA BEJERANO HERRERO 11".9
3a Sèrie
1a ESTELA ROYO RUIZ 10".1
2a IRENE CLEMENTE MARTIN 10".2
4a CINTA RICART CAMPIUS 10".5

2000 METRES LLISOS ALEVÍ FEMENÍ
1a Sèrie
3a ESTELA ROYO RUIZ 8'17".3
5a NOA GUTIERREZ CASADO 8'32".4
7a IRENE CLEMENTE MARTIN 8'49".7
8a CINTA RICART CAMPIUS 9'01".1
2a Sèrie
10a ANA BEJERANO HERRERO 11'39".9

1000 METRES LLISOS BENJAMÍ MASCULÍ
1a Sèrie
6è JOAN JIMENEZ CRISTIÀ 4'18".4
7è YERAI ABAD MUÑOZ 4'19".0

SALT DE LLARGADA BENJAMÍ MASCULÍ
4t JOAN JIMENEZ CRISTIÀ 3,06m
8è YERAI ABAD MUÑOZ 2,79m
11è JOSEP CUBEDO MACIANO 2,75m

No hay comentarios:

Publicar un comentario