El Club

Club
  • Història
  • Qui som

El Club d'Atletisme Gavà va ser fundat l'any 1986 per un grup d'atletes aficionats. Durant aquest anys s'ha anat convertint en un referent d'aquest esport a nivell comarcal, català i espanyol; organitzant o col.laborant en l'organització d'alguns dels esdeveniments atlètics més importants de Catalunya.

Una de les tasques més representatives de la nostra entitat és l'escola d'atletisme, on no només es formen els futurs atletes, sinó que s'intenta fer créixer els nens i les nenes com a persones, amb civisme, compromís i responsabilitat individual i col.lectiva. El club disposa d'unes instal.lacions d'elit i d'entrenadors i entrenadores de primer nivell, de manera que cobrim totes les especialitats pròpies de l'atletisme en totes les categories, començant per l'escola fins arribar als veterans.

Algunes de les competicions que ens han ajudat a créixer com a entitat i a ser reconeguts arreu són: la Mitja Marató Gavà-Castelldefels-Gavà, el Míting Internacional d'Atletisme, el Trofeu Fira dels Espàrrecs, Metting de Veterans Ciutat de Gavà, el Cros Ciutat de Gavà, G.P. de Marxa, la Reunió de Velocitat, o el Critèrium de Llançaments.

Club d'Atletisme Gavà

President: Bernat Peso Infante (president@clubatletismegava.com)

Secretari i Àrea esportiva: Jose Luis Gil Egea (tecnics@clubatletismegava.com)

Tresorer: Miquel Ramon Masip Masip (tresorer@clubatletismegava.com)

Vocal: Nestor Gòmez

Secretaria del club: Encarna Fornet (club@clubatletismegava.com)

Escola d'atletisme del C.A.Gavà:

Contacte de l'Escola: Marc Masip (escola@clubatletismegava.com)

Mini Atletes: Treballem les habilitats motrius més bàsiques i desenvolupament la psicomotricitat mitjançant el joc i les activitats atlètiques.

Entrenador: Irene Rovira i Ariadna Esteve
Dimarts i dijous, de 17:30 a 18:30


Benjamins
Entrenador: Almudena Cayero i Víctor Peso
Dimarts i dijous, de 18:00 a 19:00

Alevins
Entrenador: Sonia Fernández i Carlos Pérez
Dilluns, dimecres, divendres, de 18:00 a 19:00

Infantils*
Entrenadors: Irving Motto i Pablo Verdeguer
Dilluns, dimecres, divendres, de 18:00 a 19:30

Cadets*
Entrenadors: Ivo Sánchez i Paula García Rodríguez
Dilluns, dimecres, divendres, de 18:00 a 19:30

Juvenils*
Entrenadors: grup en estudi
Dilluns, dimecres, divendres, de 19:00 a 20:30

*Possibilitat d'entrenaments específics, segons necessitats de la preparació.

Club Atletisme Gavà:

Grup de Marxa Atlètica
Entrenadora: Maria Vasco Gallardo i Sora Ourzat (marxa@clubatletismegava.com)

Grup de Velocitat i tanques
Entrenador: Orlenis Precilien Ferrer (velocitat@clubatletismegava.com)

Grup de Fons, obstacles
Entrenador: Sergi Sierra Navarro (fons@clubatletismegava.com)

Grup de Combinades
Entrenador: Óscar Sanchez-Noriega (combinadas@clubatletismegava.com)

Grup de Llançament
Entrenador: Laura Redondo Mora (lanzamientos@clubatletismegava.com)

Grup de Salts
Entrenador: per confirmar (salts@clubatletismegava.com)

Grup de Open / Pares
Coordinador: Toni Castillejo (open@clubatletismegava.com)
Dilluns, dimecres, divendres, de 18:00 a 20:00

Grup de Veterans
Coordinador: Direcció tècnica (veterans@clubatletismegava.com)
Integrats als diferents grups per especialitat

Grup de Muntanya
Coordinador: Domingo De San Eusebio Hernández (muntanya@clubatletismegava.com)
Dilluns, dimecres, divendres, de 18:00 a 19:30

Grup Specials
Entrenador: (SENSE ACTIVITAT)
Dimecres, 19:00